به گزارش مرآت، حجت الاسلام سید محسن حسینی دیباجی ضمن بیان اینکه همزمان با کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی کشور در شهر قم این مراسم به شکل استانی نیز برگزار می‌شود، ابراز داشت: این مراسم روز ششم خرداد ماه همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع) در شهرستان شاهرود خواهد بود.

وی با بیان اینکه استان سمنان سه هزار و ۹۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است، افزود: از این تعداد ۱۱۳ نفر شهدای روحانی را شامل می‌شود و ۱۰ نفر که مفقودالاثر هستند که یاد و خاطره این افراد گرامی داشته خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان بابیان اینکه طی این مراسم ۳۰ کتاب و مستند از زندگی شهدای طلبه استان سمنان ارائه می‌شود، ابراز داشت: ۲۵ کتاب و پنج مستند از زندگی شهدای روحانی استان سمنان در نمایشگاه کنگره ملی چهار شهید روحانی در مصلی قم به نمایش گذاشته می‌شود.

حسینی دیباجی با بیان اینکه جامعه باید به بازگویی سبک زندگی ساده شهدای روحانی استان سمنان توجه کافی را داشته باشد، تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به منظور نکوداشت و یادواره شهدای روحانی و حواشی مربوط به آن نظیر تألیف کتاب فرصت خوبی برای این منظور است.

وی افزود: روحانیون نه تنها در هشت سال جنگ تحمیلی بلکه در عرصه‌های مختلف طی این چهار دهه کنار مردم حضور داشته و به ایفای نقش پرداختند لذا گرامی داشت یاد و خاطره آن‌ها و اقدامات صورت گرفته کار ضروری است.

انتهای پیام/

نوشته ۳۰ کتاب و مستند از زندگی شهدای طلبه استان سمنان ارائه می‌شود اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: