به گزارش مرآت، مراسم روحبخش دعای کمیل پنج شنبه شب(۲۳ تیرماه) در ۲۰ هتل محل اسکان کاروان های حجاج کشورمان با حضور پرشور زائران ایرانی در جوار بیت الله الحرام برگزار شد.

هزاران زائر ایرانی در شب ابراز بندگی به درگاه پروردگار یکتا در فضایی معنوی، ندای “یا غیاث المستغیثین” سر داده و فرازهای دعای پرفیض کمیل را در هتل های محل استقرار کاروان های حجاج کشورمان با هم زمزمه کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در ابتدای مراسم دعای کمیل هتل «هالیدی این» در جمع زائران ایرانی با بیان روایت “الدُّنیا سوقٌ رَبِحَ فیها قَومٌ و خَسِرَ آخَرُونَ- دنیا بازاری است که گروهی در آن سود برده و گروهی دیگر زیان کرده اند” عوامل سود و زیان انسان را برشمرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه روایات مختلفی از امام هادی (ع) به یادگار مانده است، افزود: هرچند آن امام همام در حصر بودند اما این فرزند پیامبر اسلام، یارانی داشتند که سخنان آن حضرت را به شیوه های مختلف به گوش دیگران می رساندند.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به تشبیه دنیا به بازار در بیان امام هادی(ع) اظهار کرد: سودی ارزشمند است که از راه صحیح به دست آمده باشد، برخی که به حق خودشان قانع نیستند و حق دیگران را ضایع کرده و درآمدهای نجومی کسب کرده اند، هرچه خدا را صدا می زنند جوابی نمی شنوند.

حجت الاسلام و المسلمین نواب از ایمان به خدا، عمل صالح، حق‌گرایی و حق گویی و بردباری به عنوان عوامل کسب سود، یاد و با مرور واقعه طبس تصریح کرد: ناکامی عملیات آمریکایی ها در صحرای طبس اراده الهی بود و نشان داد که این عالم اداره کننده ای دارد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه، پیروی از شیطان و هوای نفس، خودخواهی، ستم‌پیشگی و جهالت را به عنوان چهار عامل ضرر انسان معرفی کرد و گفت: ظلم، خانمان سوز است و گناه، چه کوچک و چه بزرگ، معصیت محسوب می شود. همچنین پیروی از نفس برای انسان، خسران در پی دارد تا جایی که انسان حاضر می شود پایش را روی دین بگذارد.

در پایان سخنان سرپرست حجاج ایرانی، زائران با نوای حاج میثم مطیعی فرازهای دعای پرفیض کمیل را نجوا کرده و با مدیحه سرایی و روضه خوانی ذاکر اهل بیت اشک ریختند.

گفتنی است؛ علاوه بر مراسم اصلی که با حضور سرپرست حجاج ایرانی و دکتر سید صادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت در هتل “‌هالیدی این”‌ مکه مکرمه برگزار شد، درآیین های مشابه دیگری در دو هتل “ویولت” و “میدان” دعای کمیل به صورت متمرکز با حضور پرشور حجاج کشورمان قرائت شد و مؤمنان، ندای یا سریع الرضا سر دادند.

انتهای پیام/

نوشته زائران ایرانی در جوار بیت‌الله‌الحرام دعای کمیل خواندند اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: