به گزارش مرآت؛ به نقل از رویترز، کارگران صنعت نفت و گاز نروژ امروز دست از کار کشیده و اعتصاب خود را آغاز کرده‌اند. این کار باعث شده تولید حامل‌های انرژی در این کشور کاهش یابد.

سخنگوی انجمن نفت و گاز نروژ گفته با توجه به شرایط کنونی، کارگران امروز اعتصاب خود را آغاز می‌کنند. اوضاع کاملا به بن‌بست رسیده است.

گفته می‌شود؛ این اعتصاب در سه میدان نفتی و گازی گادرون، اوزبرگ جنوبی و اوزبرگ شرقی در جریان است و قرار است سه میدان دیگر کریستین، هید‌ران و آستا هانستین، از امشب به این اعتصاب بپیوندند. این اعتصاب همچنین باعث خواهد شد تا میدان تری‌هانس نروژ فعالیت خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متوقف کند؛ چراکه خروجی این میدان در تاسیسات کریستین پالایش می‌شود.

در قالب اعتصاب، کارگران خواستار افزایش حقوق‌ها در سایه بالا رفتن تورم در این کشور شده‌اند.

نروژ در پسِ کاهش صادرات گاز روسیه به اروپا از جمله منابع تامین انرژی برای دیگر کشورهای اروپایی به شمار می‌رود.

اتحادیه کارگران نفتی و گازی نروژ گفته در صورتی که به درخواست آنها عمل نشود، از چند روز دیگر کارگران سه میدان دیگر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم به اعتصاب اضافه خواهند شد.

این اعتصاب باعث شده تا تولید نفت نروژ ۸۹ هزار بشکه در روز و تولید گاز این کشور نیز معادل ۲۷ هزار بشکه یا به عبارتی ۴.۴ میلیون مترمکعب روزانه کاهش یابد.

پیش‌بینی می‌شود فردا و با گسترش اعتصاب میزان کاهش تولید گاز نروژ به معادل ۲۹۲ هزار بشکه در روز و برابر با ۱۳ درصد کل تولید گاز این کشور برسد. تولید نفت نروژی هم ۱۳۰ هزار بشکه در روز پایین خواهد آمد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نوشته آغاز اعتصاب کارگران نفتی و گازی نروژ اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: