به گزارش خبرنگار مرآت؛ فرودگاه سمنان یکی از چند ده پروژه نیمه کاره استان سمنان است که سابقه تاسیس آن به سال ۱۳۵۵ برمی گردد در آن زمان این پروژه به صورت یک باند ۸۰۰ متری نیمه کاره رها شد تا اینکه پس از گذشت قریب به چهل سال با همکاری فرمانداری سمنان مجدد در مسیر توسعه قرار گرفت.

با شیوع کرونا پروازهای فرودگاه سمنان کاهش قابل توجهی یافت و مسئولان به‌ناچار مجبور به تعطیلی این فرودگاه شدند و تمرکز خود را بر روی  توسعه فرودگاه قراردادند. قبل از شیوع ویروس کرونا هفته‌ای دو پرواز از شهر سمنان به مقصد شهر مشهد انجام می‌شد.

اما در بهمن ماه سال گذشته  با وجود آنکه مرز هوایی سمنان با هیاهوی رسانه ای اخذ شد، اما در برقراری پروازها همچنان لنگ می‌زند و نه تنها شاهد برقراری پروازهای بین‌المللی از این فرودگاه نیستیم، بلکه از برقراری پروازهای داخلی نیز خبری نیست.

حسین شجاعی مدیر فرودگاه سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت در رابطه با وضعیت پروازهای داخلی فرودگاه سمنان گفت: متاسفانه پروازهای داخلی از فرودگاه سمنان در حال حاضر انجام نمی شود و نیاز به مکاتبه و رایزنی با بخش خصوصی و سرمایه گذاری آژانس های هوایی دارد که فعلا در حال رایزنی هستیم.

این مقام مسئول در توضیح علت عدم انجام پروازهای خارجی از این فرودگاه با وجود اخذ مجوز مرز هوایی ابراز کرد: پروازهای خارجی علاوه بر اخذ مجوز مرز هوایی نیازمند زیر ساخت های مربوط به گمرک و گذرنامه است که با اماده شدن شرایط پروازهای خارجی نیز با جدیت دنبال خواهد شد.

شجاعی با بیان اینکه راه‌اندازی ایر تاکسی‌ها نقش مهمی در توسعه گردشگری و صنعت دارد، اظهار کرد: در مورد راه اندازی ایرتاکسی ها نیز رایزنی های لازم انجام گرفته و مذاکرات انجام شده و پس از تاییدات نهایی خبری خواهد شد.

وی در رابطه با روند پیشرفت فازهای سوخت رسانی  فرودگاه بین المللی سمنان خاطر نشان کرد: فاز نخست پایگاه سوخت رسانی تکمیل شده و اعتبارات فاز دوم و تهیه مخازن آن نیز از پخش فراورده های نفتی فراهم شده  و پیشرفت خوبی دارد و بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر فرودگاه سمنان در مورد تکمیل ترمینال فرودگاه سمنان نیز اظهار کرد: ترمینال مسافر بری ۱ و ۲ سمنان تکمیل شده و  مناقصه محوطه سازی فرودگاه یک ماه آینده انجام خواهد گرفت و فازهای ترمینال تکمیل خواهد شد.

شجاعی فعالیت فرودگاه سمنان را در حال حاضر تنها با پروازهای آموزشی دانست و گفت: امیدوار هستیم با همراهی مسئولین زمینه برقراری پروازهای داخلی و خارجی مسافری نیز فراهم شود.

به‌راستی فرودگاه سمنان که بارها بارقه‌های امید را در رونق دوباره سفرهای هوایی در دل مردم ایجاد کرده و بارها نیز این امیدها را خاموش کرده چه زمانی قرار است رونق بگیرد؟ انتظار می رود با وجود صرف هزینه های هنگفت برای تکمیل فرودگاه سمنان و اخذ مجوز مرز هوایی در مرحله عملیاتی نیز فرودگاه سمنان شاهد پروازهای داخلی و خارجی شود.

انتهای پیام/

نوشته کمیت لنگ فرودگاه سمنان/اینجا همچنان برج مراقبت تعطیل است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: