به گزارش مرآت، علی تشنه‌دل مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان پیش از ظهر امروز در بیست و چهارمین جلسه شورای معادن استان سمنان اظهار کرد: در اجرای ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور و به‌منظور بررسی درخواست معادن و شرکت‌های معدنی بیست و چهارمین جلسه شورای معادن استان تشکیل شده است. وی
نوشته ذخیره قطعی مواد معدنی سمنان به حدود ۷۰۰ میلیون تن می‌رسد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، علی تشنه‌دل مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان پیش از ظهر امروز در بیست و چهارمین جلسه شورای معادن استان سمنان اظهار کرد: در اجرای ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور و به‌منظور بررسی درخواست معادن و شرکت‌های معدنی بیست و چهارمین جلسه شورای معادن استان تشکیل شده است.

وی گفت: در این نشست درخواست محاسبه حقوق دولتی بر اساس استخراج واقعی، تعطیلی موقت و واگذاری محدوده اکتشافی تعدادی از معادن استان سمنان مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: استان سمنان از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های معدنی بسیار خوبی برخوردار است و بر اساس گواهینامه‌های کشف صادرشده در سال گذشته ذخیره قطعی مواد معدنی استان به حدود ۷۰۰ میلیون تن می‌رسد.

تشنه‌دل ادامه داد: در استان سمنان ۶۷۳ واحد معدنی دارای پروانه بهره‌برداری وجود دارد که با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۱۴ یک‌هزار میلیارد ریال و اشتغال‌زایی بیش از پنج هزار و ۸۰۰ نفر در استان فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ظرفیت استخراج سالانه معادن استان سمنان بیش از ۲۲ میلیون تن است.

انتهای پیام/

نوشته ذخیره قطعی مواد معدنی سمنان به حدود ۷۰۰ میلیون تن می‌رسد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.