به گزارش مرآت؛ اسماعیل قلیان  افزود: ۸۰ واحد مرغداری فعال این شهرستان در هر دوره تعداد یک میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه پرورش می‌دهند.

وی با بیان اینکه هر واحد مرغداری سالانه چهار دوره ظرفیت جوجه‌ریزی دارد، ابراز داشت: پارسال به ازای هر قطعه جوجه پنج کیلوگرم نهاده دامی تحویل مرغداران شد.

به گفته وی، در این بازه زمانی ۳۰هزار تن نهاده دامی به تولیدکنندگان گوشت مرغ در شاهرود تخصیص یافت.

رییس اداره تولیدات دامی جهاد کشاورزی شاهرود گفت: مرغداران این شهرستان ۲۳ درصد گوشت مرغ استان سمنان را تولید می‌کنند.

قلیان با بیان اینکه هشت واحد کارخانه تولید و فرآوری کنسانتره از نهاده خام دامی در شاهرود فعال است، افزود: در آینده نزدیک با بهره‌برداری از یک کارخانه تولید و فرآوری کنسانتره از نهاده خام دامی در این شهرستان، تعداد این واحدهای تولیدی در استان سمنان به ۱۸ کارخانه می‌رسد.

به گفته وی، با گشایش این کارخانه در شاهرود ۵۰ درصد کارخانه‌های تولید کنسانتره از نهاده خام دامی استان سمنان در این شهرستان قرار می گیرد.

رییس اداره تولیدات دامی جهاد کشاورزی شاهرود ادامه داد: جمعیت دام سبک در استان سمنان به ۲ گروه عشایری و روستایی تقسیم بندی می‌شود که ۱۴درصد جمعیت دام سبک عشایری استان سمنان در این شهرستان است.

قلیان با اشاره به اینکه ۴۰درصد دام سبک روستایی و صنعتی غیرعشایری در شاهرود است، اظهار داشت: این میزان ۲۸ درصد کل جمعیت دام سبک استان سمنان است.

در شهرستان شاهرود ۲۳۰ هزار دام سبک و ۱۸ هزار رأس دام سنگین وجود دارد.

نوشته سالانه ۷.۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های شاهرود انجام می‌شود اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: