به گزارش مرآت، علی‌اکبر علیخانی، معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات معادن استان که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، گفت: در سال گذشته در حدود ۷۷۰ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان وصول شده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال ۹۹، افزایش ۲۷۰ درصدی را شاهد هستیم.

وی افزود: در سال گذشته، ۸۱ فقره مجوز معدنی در استان سمنان صادر شده است که از این تعداد، ۲۵ فقره پروانه اکتشاف، ۲۳ فقره گواهی کشف و ۳۳ فقره پروانه بهره‌برداری است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به رشد ۱۹۷ درصدی سرمایه‌گذاری در بخش معدن تصریح کرد: در این مدت، ۳۳ فقره پروانه بهره‌برداری در حوزه معدن با سرمایه‌گذاری ۸۰۷ میلیارد ریال در این استان صادر شده است.

وی بیان کرد: با صدور این تعداد پروانه بهره‌برداری، زمینه اشتغال ۲۳۵ نفر در این استان پهناور و معدنی فراهم آمده است.

علیخانی اضافه کرد: حدود ۶۷۰ واحد معدنی در استان سمنان دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج سالانه بیش از ۲۲ میلیون تن مواد معدنی در استان وجود دارد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: بر اساس گواهینامه‌های کشف صادره در سال گذشته، ذخیره قطعی مواد معدنی استان به حدود ۷۰۰ میلیون تن می‌رسد.

انتهای پیام/

نوشته صدور ۸۱ مجوز معدنی در سمنان/ معدن‌داران چقدر از حق دولت را داده‌اند؟ اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: