به گزارش مرآت، محمد جعفر عبداللهی رییس کل دادگستری استان سمنان گفت: در پی بازدید مسوولان دادگستری استان سمنان و هیأت قضایی شهرستان از زندان شاهرود ۹ زندانی مشمول تخفیف شناخته و آزاد شدند.

وی با بیان اینکه در راستای تاکید رییس قوه قضاییه مبنی بر توجه کافی به امور زندانیان در برنامه عملیاتی سالجاری دادگستری استان سمنان بازدید از زندان‌های استان در دستور کار است، ابراز داشت: حضور مداوم مسئولان دادگستری هر حوزه قضایی در زندان‌ها و نظارت بر امور زندان و زندانیان را می‌توان از مهمترین امور بشمار آورد.

رییس کل دادگستری استان سمنان ادامه داد: در این بازدید حضوری از زندان شاهرود که زندانیان بندهای مختلف در سالن اجتماعات آن ندامتگاه جمع بودند، آنان به بیان مسائل و مشکلات پرداختند و در حد مقدورات قانونی دستورات قضایی صادر شد.

عبداللهی افزود: بند نگهداری زنان نیز مورد بازدید قرار گرفت و ضمن گفت و گو بدون واسطه درخواست‌های آنان و همچنین نحوه مراقبت زندانیان مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در این دوره از بازدیدها با مرخصی و رای باز به ۳۷ نفر و همچنین تخفیف و فک قرار ۱۳ نفر از زندانیان چنانچه نسبت به تودیع تامین مناسب اقدام کنند نیز موافقت خواهد شد.

رییس کل دادگستری استان سمنان ادامه داد: سیاست دستگاه قضایی استان سمنان در کاهش جمعیت کیفری به معنای آزادی همه اشخاص حتی به هزینه تحمیل ضرر و زیان به جامعه تلقی نمی‌شود بلکه اشخاصی که شایستگی برخورداری از ارفاغ‌های قانونی را دارند، مکلف به اختصاص این ارفاغ‌های قانونی برای آنان هستیم تا زمینه بازگشت شرافتمندانه آنها به جامعه فراهم شود.

انتهای پیام/

نوشته دستور قضایی برای آزادی ۹ زندانی شاهرود صادر شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: