به گزارش مرآت، علی تشنه دل رئیس صنعت معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه آخرین نشست ستاد رونق تولید استان سمنان با مصوبات خوبی مانند حمایت از واحدهای تولیدی و خدماتی برگزار شد، اظهارکرد: بررسی مشکلات چهار واحد تولیدی و گردشگری از جمله محورهای این نشست بود.

وی با بیان اینکه مصوبات مربوط به تسهیلات کشاورزی و صنعتی در استان سمنان نیز در این نشست مورد بررسی قرار گرفت، افزود: ۲۳ واحد تولیدی در بخش‌های کشاورزی و صنعتی که دچار مشکلات به خصوص مالی شده بودند در این نشست مسائل خود را مطرح کردند و تصمیم بر استفاده این واحدها از تسهیلات بانکی شد.

رئیس صنعت معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه بانک‌های عامل استان ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه ثابت و در گردش را برای رونق تولید این واحدها پرداخت خواهند کرد، ابراز کرد: این وام‌ها در راستای رونق تولید و همچنین حفظ اشتغال پرداخت می‌شود.

تشنه دل درباره وضعیت بازار و اقلام اساسی نیز، تاکید کرد: خوشبختانه با توزیع خوبی که صورت گرفته شرایط در استان مناسب است از طرف دیگر نظارت‌ها نیز تشدید شده و ما بارها نیز تاکید کرده ایم که هیچ واحد صنفی و تولیدی حق گران کردن کالاهای خود را به جز چهار مورد اقلام اصلی مانند مرغ، روغن و… ندارد.

وی با بیان اینکه اکیپ‌های صمت و همچنین مشترک با دیگر نهادها در زمینه نظارت جدیت خوبی را به کار گرفته و در این راستا از کمک بسیج نیز بهره مند شده ایم، گفت: در کنار تمام این تشدید نظارت‌ها مردم بهترین ناظران هستند لذا از آنها می‌خواهیم که موارد گران فروشی، کم فروشی، احتکار و… را به سامانه ۱۲۴ پاسخگویی به شکایات مردمی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان و ۱۳۵ تعزیرات حکومتی استان اعلام کنند.

رئیس صمت استان سمنان با بیان اینکه تا هفته گذشته بیش از پنج هزار مورد بازرسی از اصناف در استان به ثبت رسید که نشان از جدیت تیم‌های ناظر در کنترل وضعیت بازار دارد، بیان کرد: بیش از ۵۰۰ پرونده تخلف تشکیل و در دست رسیدگی است.

انتهای پیام/

نوشته پرداخت ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان سمنان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: