به گزارش مرآت، محمدرضا صادقی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری سمنان گفت: افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی استان یک ضرورت انکار ناپذیر برای مدیریت مصرف آب و افزایش بهره‌وری است که در نظر گرفتن ۲۵درصد توسعه و تقویت دانش‌بنیان‌ها در سال ۱۴۰۱ به این بخش نشان از اهمیت موضوع است. وی ادامه داد: استفاده از فناوری
نوشته ۲۵ درصد از سهم توسعه دانش بنیان‌های استان سمنان برای بخش کشاورزی است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، محمدرضا صادقی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری سمنان گفت: افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی استان یک ضرورت انکار ناپذیر برای مدیریت مصرف آب و افزایش بهره‌وری است که در نظر گرفتن ۲۵درصد توسعه و تقویت دانش‌بنیان‌ها در سال ۱۴۰۱ به این بخش نشان از اهمیت موضوع است.

وی ادامه داد: استفاده از فناوری و دانش‌های نوین نقشی مهم در افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه دارد و از این رو توسعه دانش بنیان‌ها در سمنان با اهتمام ویژه دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: توسعه متوازن در بخش صنعتی در دستور کار مسوولان باشد و توسعه و تقویت‌ واحدهای خرد و متوسط در کنار توجه به  واحدهای بزرگ صنعتی  در اولویت باشد.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری سمنان تصریح کرد: تحقیق و توسعه ۲ مولفه اصلی برای شکوفایی بخش‌های مختلف از جمله صنعت است و انتظار می‌رود بخش خصوصی به این ۲ مولفه مهم با اولویت بپردازد.

وی یادآور شد: اصلاح و بازنگری در قوانین و حذف قانون‌های مزاحم در بخش‌های مختلف تسهیل‌گر رونق تولید است و با همراهی و پیشنهادات بخش خصوصی رفع موانع قانونی دنبال می‌شود.

صادقی با بیان اینکه سمنان جزو استان‌های معدنی کشور است، افزود: معادن و صنایع ۲ ظرفیت مهم استان در زمینه رونق اقتصادی و تولید ارزش افزوده است.

وی با اشاره به ظرفیت استان سمنان در بخش‌های مختلف مانند صنایع و معادن، تصریح کرد: میزان تجارت خارجی در گمرک استان باید تقویت شود و افزایش یابد.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری سمنان یادآور شد: سمنان جزو استان‌های برتر کشور در در زمینه کنترل و تنظیم بازار طی روزهای گذشته بود و این عملکرد مطلوب نشان از هماهنگی و اهتمام ویژه در نظارت بر بازار است.

انتهای پیام/

نوشته ۲۵ درصد از سهم توسعه دانش بنیان‌های استان سمنان برای بخش کشاورزی است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.