به گزارش مرآت، سید محمد صادق رضویان سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میامی با اشاره به اینکه پانزدهمین جشنواره سفر به دشت شقایق ها با حضور گردشگران، علاقه مندان به طبیعت و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، گفت: حضور گروه های گوناگون موسیقی سنتی از کالپوش، گروه موسیقی ترکمن
نوشته ۲۰ هزار گردشگر از جشنواره «دشت شقایق های کالپوش» میامی استقبال کردند اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، سید محمد صادق رضویان سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میامی با اشاره به اینکه پانزدهمین جشنواره سفر به دشت شقایق ها با حضور گردشگران، علاقه مندان به طبیعت و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، گفت: حضور گروه های گوناگون موسیقی سنتی از کالپوش، گروه موسیقی ترکمن استان گلستان، علی آباد کتول و خراسان جنوبی حال و هوای خاصی به این مراسم بخشید.

رضویان با بیان اینکه یکی از برنامه های زیبا در این جشنواره حضور کشتی گیران آلیش و بازی های بومی محلی بود، افزود: برپایی غرفه های صنایع، محصولات لبنی و سوغات کالپوش از دیگر برنامه های این جشنواره بود.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میامی تصریح کرد: علاقه مندان به طبیعت پس از برگزاری جشنواره برای تفریح به جنگل های دشت شاد و نام نیک، آبشار نام نیک و مناطق دیدنی روستای هدف گردشگری حسین آباد حضور یافتند.

رضویان با اشاره به اینکه جشنواره شقایق های کالپوش هر ساله اواخر اردیبهشت ماه برگزار می شود، تصریح کرد: در برپایی این جشنواره علاوه بر دستگاه های اجرایی شهرستان میامی ، مردم روستاهای منطقه نیز مشارکت داشتند تا روزی خاطره انگیز برای گردشگران رقم بخورد.

وی با بیان اینکه این جشنواره در سطح استان سمنان و کشور شناخته شده است و هر ساله بسیاری از مردم برای شرکت در آن برنامه ریزی می کنند، افزود: تداوم برگزاری این جشنواره برای رونق صنعت گردشگری شهرستان میامی و بویژه مردم بخش کالپوش ضروری است.

انتهای پیام/

نوشته ۲۰ هزار گردشگر از جشنواره «دشت شقایق های کالپوش» میامی استقبال کردند اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.