به گزارش خبرگزاری تسنیم از  دامغان، سردار حمید دامغانی در جمع رزمندگان و بسیجیان منطقه رودبار شهرستان دامغان که به میزبانی مصلی نماز جمعه شهر دیباج و به همت هیئت رزمندگان اسلام این شهر برگزارشد، ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: خاک این منطقه عالم خیز است، بسیجیان و پاسداران بسیاری از این منطقه مشغول خدمتند و سوابق درخشان مردم این منطقه در دوران دفاع مقدس همواره زبانزد است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با بیان اینکه منطقه رودبار شهرستان دامغان و به ویژه شهرهای دیباج و کلاته رودبار شهدای گرانقدر و پرشماری را تقدیم انقلاب و میهن اسلامی کرده اند، خاطرنشان کرد: در هفته مقدس و مبارک بسیج هستیم این هفته متعلق به شهدا و خانواده معظم آنان، متعلق به رزمندگان و تک تک ملت غیور ایران است.

وی با اشاره به اینکه ملت ما برای جاری و ساری کردن احکام خداوند همه چیزشان را در طبق اخلاص گذاردند و تاکنون در عرصه های مختلف بیش از ۲۲۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب کردند، تصریح کرد: امروز پی می بریم که چرا بسیج یک معجزه الهی بوده است، شاید در پنج آذر ۵۸ پس از تشکیل سپاه در اردیبهشت ماه ضرورت تشکیل این نیروی الهی را درک نمی کردیم، نور الهی که در تدابیر و کلام امام ساری و جاری بود و اعتماد و اعتقاد امام به نیرو و ایمان مردم سبب تشکیل این نیروی مردمی و الهی شد.

دامغانی اضافه کرد: کسانی که امروز در داخل و خارج کشور شعار مردم داری می دهند ولی به دنبال سوء استفاده از این شعار هستند بدانند آن روزی که آنها وجود نداشتند، امام امت اعتقاد قلبی داشت که مردم حاشیه نیستند بلکه اصل هستند، امام با تشکیل بسیج این باور را در عمل ثابت کرد.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با بیان این مهم که فلسفه حکومت دینی ما نقش آفرینی حداکثری مردم در بستر احکام اسلام و عمل صالح بوده و باور و اعتقاد امامین انقلاب حرکت با مردم به سمت قله های اقتدار و سعادت در حکومت مردم سالار دینی است، گفت: هیچ فرد و جریانی اجازه ندارد مردم را ابزار رسیدن به مطامع خود بداند، حتی هدف زمینه سازی ظهور و ساختن تمدن اسلامی و حکومت دینی به کمال رسیدن مردم و قرب الهی است.

وی یادآورشد: شهدای عزیز ما بهترین تجارت را دراین دنیا انجام دادند، آنها به حد اعلا خدا باور بودند، رزمندگانی که امروز در محضر آنها هستیم، در عرصه حکومت دینی عرصه جهاد برای آنها فراهم شد؛ امروز نیز در عرصه محرومیت زدایی، آبادانی و مقابله با آسیب های اجتماعی عرصه جهاد مهیا است.

سردار دامغانی با بیان اینکه تفکر بسیجی ریشه در اعتقادات دینی مردم دارد، به این دلیل در طول ۴۲ سال اخیر این تفکر به هر عرصه ای که ورود کرد کارهای غیر ممکن، ممکن شد؛ یکی از این میدان ها دوران دفاع مقدس بود، افزود: لازمه اصلی حکومت مردم سالاری دینی حضور مردم است، در سال‌های اخیر مردم ما به شدت دچار مشکل شدند و کشور ما برای چندین سال به عقب رانده شد، زیرا دولتمردان وقت اعتقادی به توان و اراده مردم و تفکر بسیجی و جهادی نداشتند.

وی اضافه کرد: تاریخ مردم بنی اسرائیل در زمان حضرت موسی، کسانی که غدیر را پس از پیامبر(ص) فراموش کردند و کسانی که در عاشورا برابر امام خود ایستادند را به خاطر دارد و امروز تاریخ شاهد ملتی است که از مردم دوران رسول الله(ص) بهترند، آنها علی رغم همه فشارها پای استقلال و امنیت کشورشان و آرمان های انقلابشان ایستاده اند.

فرمانده سپاه استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مبانی فکری عده ای این بود که پس از جنگ دیگر نیازی به بسیج نداریم، آنها فکر می کردند که امام تنها بسیج را برای جنگ تشکیل داده، اما امام خمینی(ره) با فرمان تشکیل بسیج دانشجو و طلبه در آذرماه ۶۷ نشان دادند که باور ایشان نقش آفرینی مردم برای اداره کشور است.

دامغانی خاطر نشان کرد: رهبرمعظم انقلاب در سال ۹۶ دستور حرکت های خودجوش مردمی را با بیان ” آتش به اختیار” دادند و در سال ۹۷ بیانیه گام دوم انقلاب را با خطاب قرار دادن جوانان انقلابی صادر کردند، تا اینگونه مردم را به جایگاه اصلی خود در انقلاب برگردانند.

وی با بیان این نکته که شما اگر می خواهید تفکر بسیجی را حس کنید به ماجرای اخیر دزدیدن نفتکش ایرانی و به ذلت کشاندن آنها توسط نیروی های کشورمان نگاه کنید، یادآور شد: آمریکا علی رغم هزینه کردن میلیاردها دلار که معادل بودجه ۲۳۰ سال افغانستان است به هیچ یک از اهداف خود در این کشور و منطقه نرسیدند، در عراق پس از سالها اشغال و کشتار، با دست کاری در انتخاب به دنبال ایجاد جنگ شیعی شیعی هستند و در سوریه که به دنبال نابود کردن دولت و حاکمیت بودند آن ناکام ماندند؛ اینها ثمره خون شهدای جبهه مقاومت و صدور تفکر بسیجی به جای جای جهان اسلام است.

Shares: