به گزارش مرآت، قفسه‌های فروشگاه‌ها در هلند به دلیل اعتراض کشاورزان و مسدود شدن ورودی انبارهای مواد غذایی با تراکتورهای آنها، خالی شد.

اقدامات هماهنگ کشاورزان در اعتراض به سیاست‌های زیست محیطی مقامات هلند در شامگاه دوشنبه، قفسه‌های سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های این کشور را از مواد غذایی خالی کرد.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، تعداد زیادی از کشاورزان سوار بر تراکتورهای خود انبارهای مواد غذایی متعلق به شرکت‌های بزرگ زنجیره‌ای را در شهرهای آلمر، آلکمار، بردا، بیلن، دونتر، زووله، نایمگن و چندین شهر دیگر مسدود کردند.

در تعدادی از سوپرمارکت‌ها در مرز با آلمان، قفسه محصولات نانوایی و شیرینی، سبزیجات و بستنی به‌طور کامل خالی شد.

خبرنگار ریانووستی از هلند گزارش داد: «مردم محلی خوش شانس هستند که دمای منطقه معتدل است و بیش از ۲۰ درجه نیست. مقامات به شهروندان توصیه کردند از وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به فرودگاه‌ها استفاده کنند زیرا اکثر بزرگراه‌ها توسط معترضان بسته شده بود».

طبق این گزارش، پلیس هلند در حال جریمه کردن کشاورزانی است که بسیاری از آنها با پرچم‌های ملی اقدام به مسدود کردن جاده‌های مواصلاتی و ورودی انبارهای مواد غذایی کرده‌اند.

دولت هلند از اجرای اقدامات سختگیرانه‌تر برای محدود کردن انتشار نیتروژن در محیط زیست خبر داده بود. کشاورزان هلندی اما معترض هستند که چنین سیاستی منجر به ویرانی بسیاری از خانوارهای روستایی می‌شود، زیرا دام‌ها و کودها منابع اصلی انتشار نیتروژن هستند.

پیش از این نیز رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند فروشگاه‌های ارتش دنیا در سراسر دنیا با کمبود کالا و قفسه‌های خالی مواجه شده‌اند.

انتهای پیام/

نوشته قفسه‌های فروشگاه‌ها در هلند از مواد غذایی خالی شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: