به گزارش مرآت، محمد جعفر عبدالهی ظهر شنبه در دیدار با مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان به میزبانی دادگستری سمنان وجود ساختمان‌ها و سازه‌های ناایمن را تهدیدی برای استان دانست و بیان کرد: واحدهای تولیدی شیمیایی و بحث حمل و نقل مواد خطرزا از دیگر تهدیدات هستند. وی با بیان اینکه حفاظت، امنیت و بهداشت
نوشته وجود ساختمان‌ها و سازه‌های ناایمن در استان سمنان تهدیدزا است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، محمد جعفر عبدالهی ظهر شنبه در دیدار با مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان به میزبانی دادگستری سمنان وجود ساختمان‌ها و سازه‌های ناایمن را تهدیدی برای استان دانست و بیان کرد: واحدهای تولیدی شیمیایی و بحث حمل و نقل مواد خطرزا از دیگر تهدیدات هستند.

وی با بیان اینکه حفاظت، امنیت و بهداشت آب آشامیدنی و سلامت مواد و محصولات غذایی و کالاهای اساسی از دیگر مسائل تهدیدزا استان است، افزود: رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل برای مصون سازی و کاهش آسیب پذیری در این بخش‌ها مطالبه جدی است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان ادامه داد: اداره کل پدافند غیر عامل ضرورت دارد قوانین و مقررات، الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل را به صورت مستمر و مداوم برای اجرا به سازمان‌ها و دستگاه‌ها اعلام و تذکر دهد و مدیران دستگاه‌ها به عنوان مسئول اصلی باید بر اجرای دقیق اصول و مبانی پدافند غیرعامل در بخش‌های مختلف اهتمام و تلاش جدی داشته باشند.

عبدالهی همچنین با توجه به اهمیت و جایگاه پدافند غیرعامل بر حمایت دستگاه قضائی و سازمان بازرسی در اجرای دستورالعمل‌ها، ضوابط و اصول پدافند غیرعامل توسط کارگروه‌های یازده گانه شورای پدافند غیرعامل کلیه دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و شهرداری‌های استان تاکید کرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان نیز در این دیدار کارگروه حقوقی و قضائی شورای پدافند غیرعامل را یکی از کارگروه‌های مؤثر برای نظارت و بازرسی جهت اجرای برنامه‌های پدافند غیرعامل در سطح استان برشمرد.

ایرج کارخایی بیان کرد: با توجه به اینکه اجرا و عملیاتی شدن اصول پدافند غیرعامل از مطالبات مقام معظم رهبری است نظارت و بازرسی و پیگیری اجرای اهداف و برنامه‌های پدافند غیرعامل توسط دستگاه‌های قضائی و بازرسی و نظارتی تأثیر بسزایی بر مصون‌سازی، پایداری و کم اثر کردن تهدیدات در سطح استان دارد.

وی افزود: در دستورالعمل جدید ۱۱ کارگروه تخصصی شورای پدافند غیرعامل استان از قبیل کارگروه تخصصی امنیت و دفاع، کارگروه زیستی، کارگروه انرژی و تأمین نیازهای ضروری، کارگروه خدمات و امداد و نجات، کارگروه سایبری و الکترونیک، کارگروه حمل و نقل و جابجایی، کارگروه مشارکت مردمی، کارگروه فرهنگی و اجتماعی، کارگروه کالبدی و زیربنایی، کارگروه کشاورزی و امنیت غذایی، کارگروه حقوقی و قضائی در سطح استان برای رصد، پایش و شناسایی انواع تهدیدات و ارائه راهکار برای مقابله با آنها تشکیل و فعال است.

انتهای پیام/

نوشته وجود ساختمان‌ها و سازه‌های ناایمن در استان سمنان تهدیدزا است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.