به گزارش خبرنگار مرآت، علی یحیایی سرپرست ثبت اسناد و املاک استان سمنان ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به الکترونیکی شدن فرایند ثبت اسناد گفت: سازمان ثبت اسناد تمامی خدماتش را به صورت برخط ارائه می دهد. یحیایی با بیان اینکه الکترونیکی شدن در فرایند کوتاه کردن صدور اسناد بسیار کمک کرده
نوشته سند مالکیت ۹۵ درصد از اراضی ملی استان سمنان صادر شد/ ثبت ۱۴۵ هزار سند در دفاتر اسناد رسمی استان سمنان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش خبرنگار مرآت، علی یحیایی سرپرست ثبت اسناد و املاک استان سمنان ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به الکترونیکی شدن فرایند ثبت اسناد گفت: سازمان ثبت اسناد تمامی خدماتش را به صورت برخط ارائه می دهد.

یحیایی با بیان اینکه الکترونیکی شدن در فرایند کوتاه کردن صدور اسناد بسیار کمک کرده است، افزود: در ادارات ثبت شهرستان های سرخه، شاهرود، میامی، مهدیشهر، گرمسار، دامغان، سمنان این روند انجام شده و پرونده ها به صورت الکترونیکی صادر می شوند.

وی با اشاره به اینکه ۱۴۵ هزار سند رسمی معاملات در دفاتر اسناد رسمی استان به ثبت رسیده است، اظهار کرد: ۵۷ هزار سند مالکیت در این دفاتر صادر شده است.

سرپرست ثبت‌اسناد و املاک استان بابیان اینکه طی بازه زمانی یک سال گذشته ۵ هزار و ۹۰۳ میلیارد ریال معوقات بانکی این استان از طریق ادارات ثبت‌اسناد و املاک وصول‌شده است، عنوان کرد: درآمد این اداره بیش از ۲۸۱ میلیارد ریال را شامل می‌شود که از نظر درآمدی دومین اداره در سطح استان هستیم.

یحیایی با اشاره به اینکه ۴ ایستگاه ثابت ماهواره ای در زمینه کاداستر ایجاد شده است، گفت: طرح شمیم با این ایستگاهها پوشش داده می شود و در تکمیل بانک اطلاعات تسریع ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد از اراضی ملی در سطح استان تثبیت شده و اسناد آنها نیز صادر شده است، گفت: در این حوزه رتبه سوم کشوری راه کسب کرده ایم.

سرپرست ثبت اسناد و املاک استان سمنان در ادامه تصریح کرد: بیش از ۹۳ درصد از اراضی دولتی نیز کار صدور اسناد آنها انجام شده است.

یحیایی با اشاره به فعالیت ۱۱ دفتر ازدواج در سطح استان گفت: ۷ دفتر در سطح استان نیز کار طلاق را انجام می دهند.

وی بابیان اینکه طی بازه زمانی یک‌ساله ۳ هزار و ۶۵۴ واقعه ازدواج در استان سمنان ثبت شد که در مقایسه با سال قبل افزایش این آمار را نشان می‌دهد، افزود: در حوزه طلاق نیز متاسفانه روند افزایشی را داشته ایم.

سرپرست ثبت اسناد و املاک استان سمنان با اشاره به ثبت ۹۲۹ شرکت و موسسه غیرتجاری در سطح استان، اظهار کرد: در حال حاضر کار ثبت ۲۳ هزار و ۸۲۱ انجام شده است که ۴ هزار و ۲۳۹ فقره تغییرات شرکت بوده که کارهای ثبت آن صورت گرفته است.

با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۸۲۲ پرونده جاری اجرایی داریم، گفت: این پرونده ها در حال رسیدگی هستند و ۲۳۵ پرونده هیئت نظارتی نیز به آنها رسیدگی شده است.

یحیایی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک سندهای مالکیت نیز در دفاتر اسناد رسمی نیز دریافت خواهند کرد، افزود: برای صدور سند، دیگر نیازی به حضور در ادارات ثبت نیست.

انتهای پیام/

نوشته سند مالکیت ۹۵ درصد از اراضی ملی استان سمنان صادر شد/ ثبت ۱۴۵ هزار سند در دفاتر اسناد رسمی استان سمنان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.