علی اکبر علیزاده نماینده مردم دامغان در گفتگو با خبرنگار مرآت از آخرین اقدامات انجام گرفته حوزه بهداشت و درمان  دامغان گفت: تکمیل بیمارستان رضایی دامغان و اضافه شدن ۵۰ تخت به آن جزء مصوبات هیات دولت بوده است که اخیرا استاندار در جلسه ای با حضور مسئولین مربوطه نسبت به پیگیری این مصوبه تاکید کرد.

این عضو خانه ملت در ادامه افزود: بودجه ی ۵ میلیارد تومانی از وزارت بهداشت جهت تجهیز و مقاوم سازی این بیمارستان مصوب شده است که البته هنوز وصول نشده و نیاز به پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی سمنان دارد.

وی در مورد برخی نظرات در مورد عدم استحکام بنای بیمارستان رضایی دامغان نیز توضیح داد: ساخت این بنا مربوط به سال ۱۳۷۴ است و نسبت به بسیاری از بیمارستان های موجود در استان عمر کوتاهتری دارد و با این وجود اگر مستحکم نباشد نیز امکان مقاوم سازی وجود دارد به شرط آنکه اراده ای در مرکز استان به جهت پیگیری مصوبه هیات دولت وجود داشته باشد.

علیزاده در مورد آخرین اقدامات انجام گرفته در مورد بیمارستان رضایی دامغان نیز ابراز کرد:  اخیرا یک کارگروهی از وزارت بهداشت تعیین شده تا وضعیت استحکام بنای بیمارستان رضایی دامغان مشخص و نظر قطعی کارشناسی نسبت به بازسازی آن صادر شود.

نماینده مردم دامغان خاطر نشان کرد: بیمارستان های شهرستان دامغان تنها گنجایش ۳۰درصدی دارند و قطعا  این بیمارستان ها در مواجه با بحران ها و بیماری های فراگیر مانند کرونا با کمبود تخت و شرایط بحرانی مواجه می شوند.

وی ساخت بیمارستان جدید در این شهرستان را نیازمند ردیف بودجه ای سال جاری می داند که هنوز ابلاغ نشده و ساخت بیمارستان جدید در انتظار بودجه است.

انتهای پیام/

 

نوشته تجهیز بیمارستان رضایی دامغان نیاز به حمایت مرکز استان دارد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: