به گزارش مرآت، بهروز زنگنه کارشناس مسوول شیلات جهاد کشاورزی شاهرود گفت: امسال ۴۶۴ هزار و ۲۸۶ قطعه بچه ماهی سردآبی و ۱۳۵ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در استخرهای پرورش ماهی شهرستان شاهرود رهاسازی شد.

وی با بیان اینکه ماهیان زینتی در شاهرود نیز سهم ۲۵ هزار قطعه‌ای در پرورش ماهیان به خود اختصاص داده است، تاکید کرد: در استخرهای این شهرستان ماهیان گرمابی «کپور»، «آمور» و «فیتوفاک و ماهی سردآبی قزل‌آلا پرورش می یابند.

زنگنه ادامه داد: ماهیان سردآبی سالانه ۳۷۲تن و ماهیان گرمابی ۱۸۰ تن سهم تولید گوشت سفید آبزیان پرورشی را در این شهرستان به خود اختصاص می‌دهند.

کارشناس مسوول شیلات جهاد کشاورزی شاهرود به واردات ماهی «تیلاپیا» بصورت منجمد از کشورهای آسیای جنوب شرقی و چین هر کیلوگرم ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان اشاره کرد و ابراز داشت: این ماهی گرمابی در جنوب شاهرود با بچه ماهی‌های تولید بومی در کشور هر کیلوگرم ۶۰ هزار تومان تولید می شود و به دست مصرف کننده می‌رسد.

به گفته وی، سالانه چهار تن ماهی «تیلاپیا» در شاهرود تولید می‌شود.

زنگنه ادامه داد: پرورش ماهی در قفس هم از مدتی پیش در شاهرود آغاز شده است این کار یکی از راهبردهای جدید وزارت جهاد کشاورزی در حوزه آبزی پروری است که در مرحله نخست از استان‌های ساحلی آغاز شد.

انتهای پیام/

نوشته ۵۵۲ تن ماهی در سال تولید می‌شود اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: