به گزارش مرآت، حمیدرضا حسینی مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه تب کریمه کنگو بیماری ویروسی، کشنده و مشترک بین انسان و دام است گفت: این ویروس در دام علائمی غیر از تب مختصری ندارد ولی گوشت آن را آلوده می کند. وی با تاکید بر لزوم تهیه فرآورده های پروتئینی از مراکز مجاز 
نوشته گوشت تازه را ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری و سپس مصرف کنید اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، حمیدرضا حسینی مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه تب کریمه کنگو بیماری ویروسی، کشنده و مشترک بین انسان و دام است گفت: این ویروس در دام علائمی غیر از تب مختصری ندارد ولی گوشت آن را آلوده می کند.

وی با تاکید بر لزوم تهیه فرآورده های پروتئینی از مراکز مجاز  گفت: نگهداری ۲۴ ساعته گوشت تازه در دمای صفر تا ۴ درجه  یخچال، استفاده از دستکش موقع خرد کردن گوشت، ضد عفونی لوازم خرد کردن گوشت و استفاده از گوشت به صورت کاملا پخته مهم است و باید رعایت شود.

وی علائم ابتلا به تب کریمه کنگو را سردرد، مشکلات گوارشی و خونریزی‌های زیر جلدی عنوان کرد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان همچنین اعلام کرد: با سم پاشی ۴۰۰ هزار راس دام، از استان‌های پاک کشور از لحاظ آلودگی به بیماری تب کریمه کنگو هستیم.

وی افزود: تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین و ۵۰۰ هزار متر مربع جایگاه نگهداری دام به صورت رایگان سم پاشی شده است.

انتهای پیام/

نوشته گوشت تازه را ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری و سپس مصرف کنید اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.