به گزارش مرآت، علی صفائی دبیر جشنواره فرش خودرنگ ایل سنگسری در آیین اختتامیه فرش خودرنگ در مهدیشهر با اعلام این خبر ضمن ابراز رضایت از برگزاری اولین نمایشگاه فرش خودرنگ در مهدیشهر استان سمنان اظهار کرد: نمایشگاهی از فرش‌های خودرنگ در بهمن‌ماه امسال در تهران نیز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به عزم مسوولان برگزاری جشنواره فرش خودرنگ ایل سنگسری برای معرفی این میراث ماندگار خاطرنشان کرد: قرار است سال آینده نیز همین نمایشگاه در کشور ایتالیا نیز برگزار شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه برای ۲۷ اسفندماه تا ۱۷ فروردین ماه ۴۰۲ برنامه ریزی شده ادامه داد: این نمایشگاه در شهر کانیا ایتالیا برگزار خواهد شد و همه فرش های تولیدی امسال نیز در این نمایشگاه به نمایش درخواهد آمد.

دبیر جشنواره فرش خودرنگ ایل سنگسری از نمایش بیش از ۱۰۰ تخته فرش و گلیم خودرنگ در جشنواره فرش خودرنگ ایل سنگسری خبر داد و گفت: در این نمایشگاه بیش از ۷۰ تخته فرش و افزون بر ۳۰ تخته گلیم و تابلوفرش به نمایش درآمد.

وی با اشاره به استقبال از نمایشگاه فرش خودرنگ تصریح کرد: مهمترین هدف ما از برپایی این جشنواره و نمایشگاه معرفی فرش خودرنگ ایل سنگسری به جهانیان بوده است.

صفائی با اشاره به ظرفیت بالای این هنر اصیل در حوزه اشتغالزایی گفت: احیای فرش خودرنگ ایل سنگسری از سوی هنرمندان ایل سنگسری و خصوصا زنان این ایل می تواند به معرفی بیش از پیش این پتانسیل فرهنگی و هنری کمک کند.

دبیر جشنواره فرش خودرنگ ایل سنگسری با اشاره به اهمیت معرفی این هنر ایرانی خاطرنشان کرد: هدف اصلی ما در این فرآیند این است که ارزش افزوده ناشی از تولید این داشته مهم فرهنگی و هنری به زنان بافنده برسد.

ادب دبیر انجمن توسعه مهدیشهر نیز با اشاره به اینکه این جشنواره به همت انجمن توسعه شهرستان برگزار شده گفت: هدف انجمن این است که هنر و فرهنگ مهدیشهر در معرض دید همه علاقه‌مندان قرار گیرد.

وی معرفی ظرفیت های متنوع شهرستان مهدیشهر را از اهداف این انجمن برشمرد و اظهار کرد: انجمن دارای ۱۵ کارگروه فعال است و هرکدام از کارگروه‌ها می کوشد با برنامه ریزی و اجرای برنامه ها به معرفی بیشتر شهرها و روستاهای شهرستان و معرفی ایل بزرگ سنگسری کمک کند.

انتهای پیام/

نوشته فرش خودرنگ سنگسری به ایتالیا می‌رود اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: