به گزارش مرآت، احمد ریواده در نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان به میزبانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه طرح‌های فرهنگی متناسب با فرهنگ غنی استان و باهدف ایجاد نشاط اجتماعی تبیین شود، ابراز کرد: کارگروه علمی به عنوان بازوی مشورتی قوی در ذیل شورای فرهنگی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه جریان سازی فرهنگی زمانی محقق می‌شود که پیوست فرهنگی خوبی در استان داشته باشد، افزود: رسانه‌ها به اولویت‌های فرهنگی استان به صورت یک جریان رسانه‌ای بپردازند.

همراهی رسانه‌ها نیاز است

معاون استاندار سمنان همچنین ادامه داد: رسانه‌های استان نکاتی را که می‌تواند به اجرای طرح عادلانه سازی طرح هدفمند سازی رایانه‌ها کمک کند انعکاس دهند، چرا که این طرح بدون مشارکت مردمی امکان پذیر نیست.

ریواده با بیان اینکه آگاهی، دانایی و علم در بحث اجرا و اقدام جهاد گونه مهم است، ابراز داشت: باید فرهنگ اقدام جهادی در استان زنده شود البته در حوزه تحقق اهداف گام دوم انقلاب دستورالعمل‌های علمی در حوزه اجرایی عملیاتی شود.

وی با اشاره به اینکه شاخص‌های معنویت و اخلاق باید در جوانان و نوجوانان استان مورد توجه قرار گیرد، افزود: اجرای طرح و تکلیف قانونی هدفمند کردن یارانه‌ها در راستای مبارزه با فساد و تحقق عدالت در اجرای طرح‌های اقتصادی در بحث تأمین معیشت مردم بسیار حائز اهمیت است

مقابله با هدر رفت منابع

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان نیز در این نشست گفت: کشور ما به واسطه دولتی بودن و تک محصولی بودن با برخی مشکلات اقتصادی بعضاً دچار نوسان در تأمین نقدینگی می‌شود که در راستای تخصیص بهینه منابع از تمام پتانسیل‌ها برای تأمین اقتصاد کشور باید بهره گرفت تا هدر رفت، فساد و رانت خیز بودن منابع جلوگیری شود.

محمد رضا صادقی، با بیان اینکه در ستاد تنظیم بازار اولویت، تأمین کالاست است، نباید بگذاریم کمبودی در بازار ایجاد شود، ابراز کرد: حمایت از مصرف کننده و تولیدکنندگان در دستور کار مدیران و مسئولان استان قرار دارد از سوی دیگر باید گفت در راستای تحقق جهاد تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری تا وقتی اقتصاد به نوسانات نرخ ارز و مناسبات سیاسی باشد، مشکلات اقتصادی زیادی مواجه خواهیم بود و برای برون رفت از این مشکل باید اقتصاد خودکفا در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اگر اقتصاد شرطی نباشد اتفاقات خوبی در کشور رقم خواهد خورد که در این راستا باید بنیه اقتصاد کشور تقویت شود، گفت: رسانه‌ها ضمن آرامش بخشی و امید بخشی در جامعه جهاد تبیین را ترویج کنند.

انتهای پیام/

نوشته طرح‌های فرهنگی متناسب با فرهنگ غنی استان سمنان تبیین شود اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: