به گزارش مرآت؛ سردار سرتیپ محمدجعفر اسدی، معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء  با اشاره به فرارسیدن سوم خرداد (سالروزآزادسازی خرمشهر) و فرمایش مقام معظم رهبری با این مضمون که خرمشهرهای جدید در راه است، اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر تعبیر آیه قرآنی «وَ یَرزُقهُ مِن حَیثُ لا یَحتَسِبُ ۚ وَمَن یَتَوَکَّل عَلَی اللَّهِ فَهُوَ حَسبُهُ ۚ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمرِهِ ۚ قَد جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیءٍ قَدرًا» (و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد و هرکس بر خدا توکل کند، کفایت امرش را می‌کند؛ خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است!) بود.

وی اضافه کرد: نه دوستان انتظار فتح خرمشهر را داشتند و نه دشمنان باور می‌کردند که توانسته‌ایم خرمشهر را آزاد کنیم، به طوری که صدام گفت اگر ایرانی‌ها موفق شدند خرمشهر را آزاد کنند کلید بصره را تحویل‌شان می‌دهم، بنابراین با این برداشت مقام معظم رهبری عنوان می‌کنند که «مِن حَیثُ لا یَحتَسِبُ»‌ها در پیش است.

نهادینه‌سازی مرام بسیج رمز غلبه بر دشمن است

معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه شاید اکنون بسیاری باور نکنند که استکبار جهانی (آمریکا، رژیم صهیونیستی) روزگاری فرو خواهند پاشید، عنوان کرد: مقصود امام خامنه‌ای از «خرمشهرهای جدید در راه است» این است که استکبار جهانی همانند معجزه آزادسازی خرمشهر با شکست مواجه خواهد شد، البته تقوا لازمه دستیابی تحقق آیه «به مِن حَیثُ لا یَحتَسِبُ» است.

اسدی با تأکید بر اینکه اگر به خدا توکل کنیم، بسیاری از مشکلات و مسائل به وجود آمده رفع می‌شود، مطرح کرد: البته مضمون «خرمشهرهای جدید در راه است» این نیست که جهاد نظامی در پیش داریم، بلکه جهاد علمی، سیاسی، فرهنگی، جنگ نرم و … به مراتب دشوارتر از جنگ نظامی است.

وی در ادامه توضیح داد: مشاهده جنگ میان حق و باطل در ۶ جبهه است؛ نخست نظامی، دوم اقتصادی، سوم سیاسی، چهارم روانی، پنجم جبهه جنگ نرم و ششم جبهه فرهنگی. هرکدام از این جبهه‌ها می‌تواند فرو بریزد یا شکست بخورد.

معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز یوم‌النکبه (سالروز اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ میلادی) تأکید کرد: رژیم کودک‌کش صهیونیستی به اواخر عمر خود نزدیک شده و هر جنایتی هم مرتکب می‌شود به ضرر خود است.

فرمانده اسبق نیروی زمینی سپاه متذکر شد: استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی که همواره دم از حقوق بشر می‌زنند و صحبت از مصونیت خبرنگاران به میان می‌آورند، به راحتی شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی را به شهادت رساندند و قوانین خودشان را هم زیر پا گذاشتند، هرچند استکبار پایبندی به هیچ قانونی نیست.

سردار اسدی تشریح کرد: جمهوری اسلامی در ۴۴ سال گذشته چهره واقعی غرب را به آزادگان جهان نمایانده، در حالی که پیش از این برخی از کشورها معتقد بودند که استکبار جهانی و سران رژیم صهیونیستی متمدن هستند، اما اکنون همه پی بردند که رژیم صهیونیستی و استکبار به تنها چیزی که پایبند نیستند قانون است.

انتهای پیام/

نوشته آزادسازی خرمشهر تعبیر آیه «وَ یَرزُقهُ مِن حَیثُ لا یَحتَسِبُ» بود اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: