به گزارش مرآت؛ بر اساس هشدار زرد سازمان هواشناسی سامانه نفوذ باد و گرد و خاک تا روز سه شنبه در کشور ادامه دارد.

نوع مخاطره نیز وزش باد شدید موقت و گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی است.

منطقه اثر نیز روز یکشنبه در کرمان، فارس، شرق هرمزگان و روز دو شنبه در البرز، سمنان، تهران، گیلان است.

روز سه‌شنبه نیز در سمنان، اصفهان، مرکزی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، قزوین، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و همدان همین شرایط پیش بینی می‌شود.

اثر مخاطره نیز کاهش کیفیت هوا، کاهش دید افقی، احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال آسیب به سازه‌های موقت و اختلال در تردد است.

سازمان هواشناسی به اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز برای گروه‌های حساس، استحکام سازه‌های موقت، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره توصیه کرده است.

سازمان هواشناسی همچنین از نفوذ سامانه بارشی تا روز چهارشنبه چهارم خبر داد و اعلام‌کرد: بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد ریزش تگرگ تا روز چهارشنبه پیش بینی می‌شود.

منطقه نفوذ این سامانه برای امروز نیز در خراسان شمالی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، ارتفاعات سمنان و  هم چنین روز دوشنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل است.

بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی، روز سه شنبه این شرایط در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و روز چهارشنبه در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران ادامه دارد.

اثر مخاطره نیز لغزندگی جاده، احتمال برخورد صاعقه، ریزش تگرگ، احتمال آب‌گرفتگی معابر بطور محلی، کاهش دید، احتمال آسیب به سازه‌های موقت، احتمال شکستن درختان فرسوده و اختلال در پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد است.

سازمان هواشناسی به عدم توقف و احتیاط در تردد از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در چرای دام، استحکام سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره توصیه کرده است.

انتهای پیام/

نوشته هشدار زرد سازمان هواشناسی درباره افزایش نفوذ گرد و خاک اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: