به گزارش مرآت؛ محمدباقر منوچهری ابراز داشت: از مجموع ۱۵ هزار و ۴۰۰ تن گندم اختلاطی خریداری شده، بخشی وارداتی و بخشی خریداری شده از استان‌ خوزستان است.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه حمل ابلاغی از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران، گندم کیفی برای نقاط مختلف کشور تامین و ارسال  می‌شود و چندین محموله گندم کیفی دیگر تا پایان سال به استان سمنان ارسال می‌شود.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان اظهار داشت: ۱۵ هزار و ۴۰۰ تن گندم کیفی خریداری شده به ۲ انبار ملکی این شرکت در شهرستان‌های سمنان و شاهرود به صورت ریلی و جاده ای منتقل شد.

منوچهری تصریح کرد: از مجموع ۱۵ هزار و ۴۰۰ تن گندم کیفی خریداری شده برای افزایش کیفیت آرد استان سمنان یکهزار و ۲۰۰ تن از استان‌ خوزستان  و ۱۴ هزار و ۲۰۰ تن گندم کیفی وارداتی از بنادر کشور بارگیری و به استان سمنان وارد شد.

وی  اظهار داشت: پنج واحد تولید آرد با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن در استان سمنان وجود دارد که تامین کننده نیاز این استان است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان تصریح کرد: استان در زمینه ذخیره گندم و تامین آرد مشکلی ندارد و در زمان حاضر ظرفیت ذخیره گندم استان در بخش دولتی و خصوصی به میزان کافی است.

در استان سمنان بیش از ۸۰۰ واحد نانوایی آزادپز و یارانه‌ای فعال است.

انتهای پیام/

نوشته ۱۵‌ هزار تن گندم کیفی امسال برای ارتقای کیفیت نان استان سمنان تامین شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: