[ad_1]

به گزارش قومس، شهید علی‌اکبر عوض یکم دی ۱۳۴۳ در شهرستان سرخه دیده به جهان گشود. پدرش حسینعلی، کشاورز بود و مادرش معصومه نام داشت. دانش‌‏آموز سوم متوسطه بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. هفدهم مرداد ۱۳۶۲ در مهران توسط نیرو‌های بعثی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. آرامگاه او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:

نگذارید دشمن میان شما رسوخ کند

ای امت شهید پرور! در درجه اول جنگ را که مسأله اصلی است به هیچ علت فراموش نکنید. شما که در ماه محرم و دیگر روز‌ها به عزاداری می‌پردازید و می‌گویید که ما آن روز در کربلا نبودیم تا امام حسین را یاری کنیم، پس اکنون حدالامکان برای روحیه رزمندگان و پیروزی آن‌ها دست به دعا بردارید و اگر فرصت دارید به جبهه‌ها بشتابید.‌

ای پدر عزیز و مهربانم! از این که فرزند ناقابل خود را از دست دادید هیچ ناراحت نباشید که خداوند شما را مورد آزمایش خود قرار داده‌.

ای برادران عزیزم! به هیچ وجه دست از انقلاب برندارید تا آن جا که می‌توانید به انقلاب کمک کنید.‌

ای ملت ایران! تا آن جا که تاریخ نشان می‌دهد، روحانیت عزیز همیشه در صحنه بوده‌اند و این قیام‌ها و انقلاب‌ها به دست آن‌ها بوده، پس همیشه آن‌ها را نگهدارید.

پیامی به برادران عزیز دانش‌آموز به خصوص همکلاسی‌های مهربانم دارم: «به هیچ عنوان اجازه ندهید دشمن در بین شما رسوخ کنند. جبهه‌ها را فراموش نکنید.»

 

انتهای متن/

[ad_2]

منبع

Shares: