وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در این مسیر قرآن در رأس امور است و عقب گرد و ارتجاع در این مسیر نداریم و بازگشت به برهنگی ارتجاع است و در این مسیر نورانی راهی ندارد و جامعه هر روز باید به سلوک دینی بیشتر برود. اسماعیلی گفت: در دولت مردمی قرآن، تعالیم قرآنی […]

4133415 - تمامی وزارتخانه‌ها برای تحقق فرهنگ قرآنی باید برنامه داشته باشد


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در این مسیر قرآن در رأس امور است و عقب گرد و ارتجاع در این مسیر نداریم و بازگشت به برهنگی ارتجاع است و در این مسیر نورانی راهی ندارد و جامعه هر روز باید به سلوک دینی بیشتر برود.

اسماعیلی گفت: در دولت مردمی قرآن، تعالیم قرآنی و فرهنگ آن را در صدر وظایف خود قرار داده‌ایم، توسعه و گسترش قرآن مأموریت مهم دولت است و به تاسی از رهبر معظم انقلاب که سالیان سال است روز اول ماه رمضان با خانواده قرآنی دیدار و نکاتی را بیان می‌کنند وظیفه خود را تحقق بیانات ایشان قرار داده‌ایم.

وی افزود: رهبر انقلاب در همین دیدار فرمودند هرمسجد را پایگاه ترویج قرآن را قرار دهید و ما بلافاصله بعد از این بیانات از طریق دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کار را آغاز کردیم، در حال حاضر ۲۶ هزار کانون داریم که امسال به پایگاه‌های قرآنی تبدیل خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: علاوه بر این هر معاونت ما در وزارتخانه متبوع برای تحقق فرهنگ قرآنی باید برنامه داشته باشد و پس از چندماه اقدامات ارزیابی خواهد شد.

اسماعیلی بیان کرد: جدای از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی باتوجه به اهتمام دولت به موضوع قرآن و مسجد وظایف دستگاه‌های دولتی برای ترویج فرهنگ قرآنی را مشخص کرده و در دوره‌های زمانی مشخص اقدامات ارزیابی و به آقای رئیس جمهور ارائه می‌دهیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در سی‌امین دوره نمایشگاه قرآن کریم نیز جلوه ویژه‌ای به بخش‌های مختلف داده شده است، در این دوره ۴۹ بخش و کمیته فعالیت خواهند داشت، همچنین ۲۱ کشور میهمان بخش بین‌الملل ما خواهند بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برپایی گفت‌وگوهای قرآنی تهران خبر داد و گفت: این گفت‌وگوها در حال راه‌اندازی است، امسال فضای نمایشگاه از ۴۵ هزار متر به ۷۵ هزار متر افزایش پیدا کرده و غرفه‌های ده هشتادی و نودی را با محوریت مؤسسات قرآنی خواهیم داشت.

اسماعیلی اضافه کرد: ۳ هزار مجوز قرآنی در سال گذشته از سوی وزارت فرهنگ صادر شده است، گام‌های بلندی با همت دولت و مجلس برداشته شده و در بودجه ۱۴۰۲ نیز ورداختن به این موضوع مدنظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در طرح بشری در سال پیش پنج هزار مربی قرآنی پرورش دادیم، ابراز کرد: جامعه اسلامی ما افتخارش به تعالیم قرآنی است، روستاهایی در کشور داریم که بیش از ۳۰۰ بانو حافظ قرآن دارند. امید است در دولت مردمی این مسیر قرآنی با قوت ادامه پیدا کند.

مهر

انتهای پیام/منبع