به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرات، شهید سید احمد شجاعی‌امرئی سیزدهم مرداد ۱۳۴۶ در شهرستان گرمسار به دنیا آمد. پدرش سید مصطفی، کارمند بانک بود و مادرش حمیده نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. تعمیرکار خودرو بود. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و ششم دی ۱۳۶۵ در شلمچه بر اثر اصابت […]

918706 948 - باید حسین‌وار بمیریم؛ با عزت نه با ذلت


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرات، شهید سید احمد شجاعی‌امرئی سیزدهم مرداد ۱۳۴۶ در شهرستان گرمسار به دنیا آمد. پدرش سید مصطفی، کارمند بانک بود و مادرش حمیده نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. تعمیرکار خودرو بود. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و ششم دی ۱۳۶۵ در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:

باید حسین‌وار بمی‌ریم؛ با عزت نه با ذلت

آری! آن عده‌ای که الان دارند وصیت‌نامه مرا می‌خوانند، بدانند مرگ به سراغ همه‌ می‌آید. آیا با این مرگ زندگی از تار و پود افتاده و تمام اهداف الهی‌مان به اینجا ختم می‌شود؟ هرگز! مرگ پلی است که ما را از این دنیای فانی به سوی دنیای جاودان می‌برد. حال که می‌خواهیم بمی‌ریم، باید حسین‌وار برویم؛ با عزّت نه با ذلت. به قول آقا و مولای‌مان امام حسین (ع): «اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید.»

خدایا! ما را از عُجب و ریا دور کن

آیا با این تشییع جنازه شهدا باز هم اهداف دنیایی را رها نخواهید کرد؟ آیا باز هم به مردم به دیده حقارت می‌نگرید؟ و یا باز هم دنیا را جولان گاهی برای رسیدن به اهداف شوم خود قرار می‌دهید و گناه می‌کنید؟ آری! چنین است راه امام و تداوم راه او.

آیا با این همه شهید مفقودالأثر، مجروح و از دست رفتن گل‌های نشکفته‌مان، نمی‌گذارید که خون حسین (ع) در جهان طنین افکند؟ خدایا! در آخرین دقایق از عمرم مرا از خسران ابدی دور دار! پروردگارا! در آخرین لحظات، ما را از عُجب و ریا دور کن. ما کسی نیستیم.

انتهای پیام/منبع