به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگاران در پایان سرکشی سرزده از مراکز آموزشی و مرکز تجمیعی واکسیناسیون کووید ۱۹ در سمنان اظهار داشت: امروز به‌صورت سرزده از مدارس مقطع ابتدایی تا متوسطه و هنرستان فنی و حرفه‌ای شهر سمنان سرکشی به‌منظور میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه این سرکشی‌ها هم از مناطق برخوردار و هم از حاشیه شهر سمنان انجام شد، گفت: پروتکل‌های بهداشتی نظیر فاصله‌گذاری، تهویه هوا و دیگر اصول بهداشتی لازم‌الاجرا به‌صورت شایسته در مدارس سمنان رعایت می‌شود.

استاندار سمنان بیان کرد: دانش آموزان مقطع متوسطه در سطح استان سمنان از ۱۵ آبان ماه و مدارس ابتدایی نیز از ابتدای آذرماه به‌صورت حضوری در کلاس‌های درست شرکت کرده‌اند.

وی با تأکید بر اهمیت حفظ سلامت دانش آموزان برای خانواده‌ها و فرهنگیان گفت: گروه‌های نظارتی و بازرسی نیز به‌صورت مستمر و میدانی از مدارس استان سمنان به جهت نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی سرکشی می‌کنند.

استاندار سمنان عنوان کرد: در حال حاضر ۱۰ هزار نفر از فرهنگیان استان معادل ۹۷ درصد از این جامعه واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که سه درصد باقی‌مانده نیز افرادی هستند که سابقه ابتلا به کرونا داشته‌اند و باید زمانی از بهبودی آن‌ها بگذرد تا بتوانند واکسن بزنند.

هاشمی عنوان کرد: ۸۷ درصد از دانش آموزان بالای ۱۲ سال در سطح استان سمنان در برابر کرونا واکسینه شده‌اند که با پیگیری آموزش و پرورش استان افراد باقی‌مانده در این رده سنی نیز باید واکسینه شوند.

وی افزود: ۸۱ درصد از جمعیت استان سمنان واکسن زده‌اند و توصیه ما به افرادی که هنوز واکسن نزده‌اند این است که به مراکز تجمیعی واکسیناسیون برای تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند و در همین جا نیز آمادگی خود را برای اعزام گروه‌های واکسیناسیون به منازل افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند، اعلام می‌کنیم.

استاندار سمنان اظهار داشت: با تدبیر دولت سیزدهم در کشور اکنون هیچ دغدغه‌ای به لحاظ تأمین واکسن وجود ندارد و در استان سمنان نیزبه مقدار مورد نیاز واکسن وجود دارد و اکنون نیز شاهدیم افرادی در حال دریافت دُز سوم واکسن هستند.

Shares: