داربست فولادی از سال ۱۹۵۰ استاندارد صنعت بوده است. فولاد می تواند بارهای بسیار سنگین را تحمل کند و کارگران می توانند از آن برای حمل تجهیزات و لوازم سنگین استفاده کنند. برای سازه های بلند ، فولاد یک ضرورت است زیرا وزن داربست خود مستلزم استحکام ساختاری است که فقط فولاد می تواند آن را تأمین کند.

داربست فولادی از لوله های فولادی ساخته می شود که به طور مشترک توسط اتصالات یا اتصال دهنده های فولادی تنظیم می شوند. نصب و برچیدن آن ساده است. از استحکام بهتر ، دوام بیشتر و مقاومت در برابر آتش برخوردار است. اگرچه از نظر هزینه مقرون به صرفه نیست ، اما ایمنی بیشتری را برای کارگران فراهم می کند. داربست لوله بدون نیاز به پیچ و مهره سریع و آسان مونتاژ می شود.

نوع فولاد مورد استفاده معمولاً فولاد نورد گرم است. در شرایط خاصی که خطرات ناشی از کابلهای برق سربار زنده وجود دارد ، می توان از لوله های رشته ای با الیاف شیشه در نایلون یا پلی استر استفاده کرد .

داربست در نمای بیرونی ساختمان قرار دارد ، ضد خوردگی یک مشکل است. گالوانیزه به طور گسترده ای برای جلوگیری از خوردگی استفاده می شود. لوله های داربست UNUN برای کاهش زنگ زدگی و خوردگی برای طول عمر بیشتر محصول و عملکرد بالا گالوانیزه می شوند. لوله اسکافولد نیز اغلب در نیروگاه ها ، پالایشگاه ها و محیط های کارخانه های پتروشیمی استفاده می شود.

نکاتی که هنگام خرید لوله داربستی می بایست رعایت کرد

لوله داربستی از تنوع زیادی برخوردار نیست ولی از آنجایی که با جان افراد ارتباط مستقیم دارد، در زمان خرید لوله داربستی رعایت نکاتی ضروری است. برای خرید لوله داربستی باید به برند این محصول توجه داشت که توسط کدام واحدهای صنعتی ساخته شده‌است و از میان آن‌ها بهترین برند را انتخاب کرد. در هنگام خرید لوله داربستی با توجه به مصرف بالای این محصولات در ساختمان‌سازی، افراد به یک راهنمای خرید جامع نیاز دارند. برای خرید لوله داربستی دریافت مشاوره از کارشناسان خبره بسیار مفید است.

در هنگام خرید لوله داربستی بهتر است افراد از تغییرات لحظه‌ای نرخ لوله داربست آگاهی داشته باشند تا محصول را با قیمت مناسب تهیه کنند. برای خرید لوله داربستی مراجعه به مراکز معتبر بسیار حائز اهمیت است. مراکز تولیدی و کارخانه‌ها بهترین مکان برای تهیه این محصولات است؛ زیرا بدون واسطه و با قیمت مناسب می‌توان خرید کرد.

 

در ساخت لوله داربستی از آلیاژی استفاهد می شود؟

106863 zy50vy - کاربرد لوله داربستی چیست؟

داربست ها عموما از جنس فولاد هستند اما گاهی دیده شده از آلومینیوم و یا حتی طبیعی ( شاخه و تنه برخی درختان ) ساخته می شوند.

مجموعه داربست های بامبو که بر فراز یکی از خیابانهای هنگ کنگ نصب شده است

داربست های لوله ای سبک وزن که به استاندارد تبدیل شد و داربست را متحول کرد و دهه ها به خط پایه تبدیل شد ، در اواسط دهه ۱۹۵۰ اختراع و به بازار عرضه شد. [ترجمه ترگمان] با یک واحد پایه ۲۴ پوندی ، داربستی در اندازه‌ها و ارتفاعهای مختلف توسط چند کارگر بدون مهره یا پیچ و مهره که قبلاً مورد نیاز بود به راحتی مونتاژ می‌شد.

لوله ها معمولاً از فولاد یا آلومینیوم ساخته می شوند. اگرچه داربست کامپوزیتی وجود دارد که از لوله های رشته ای از الیاف شیشه در یک نایلون یا ماتریس پلی استر استفاده می کند ، اما به دلیل هزینه بالای لوله کامپوزیت ، معمولاً فقط زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که خطرات ناشی از کابل های برقی سربار که قابل جدا شدن نیستند وجود داشته باشد. اگر فولادی هستند ، آنها “سیاه” یا گالوانیزه هستند. لوله ها دارای طول های مختلف و قطر خارجی استاندارد ۴۸٫۳ میلی متر هستند. (لوله ۱٫۵ NPS). تفاوت اصلی بین دو نوع لوله فلزی وزن کمتر لوله های آلومینیومی (۱٫۷ کیلوگرم بر متر در مقابل ۴٫۴ کیلوگرم در متر) است. اما انعطاف پذیری بیشتری دارند و مقاومت کمتری در برابر استرس دارند. لوله ها معمولاً در طول ۶٫۳ متر خریداری می شوند و سپس می توان آنها را در اندازه های معمولی برش داد. اکثر شرکت های بزرگ لوله های خود را با نام و آدرس خود مارک گذاری می کنند تا از سرقت جلوگیری شود.

Shares: