به گزارش خبرنگار مرآت؛ بحث کمبود گاز با شروع فصل زمستان موضوع تازه ای نیست و هرساله توصیه‌های متعددی در زمینه صرفه جویی و کنترل مصرف گاز مطرح می‌شود. اما امسال به دلایل نامعلوم مشکل کمبود گاز جدی تر شده و با وجود محدودیت ۵۰ درصدی در بخش صنایع همچنان شاهد قطع گاز در بخش […]

استخرها تا اسفند ماه ادامه دارد - تعطیلی استخرها تا اسفند ماه ادامه دارد


به گزارش خبرنگار مرآت؛ بحث کمبود گاز با شروع فصل زمستان موضوع تازه ای نیست و هرساله توصیه‌های متعددی در زمینه صرفه جویی و کنترل مصرف گاز مطرح می‌شود.

اما امسال به دلایل نامعلوم مشکل کمبود گاز جدی تر شده و با وجود محدودیت ۵۰ درصدی در بخش صنایع همچنان شاهد قطع گاز در بخش های دیگر هستیم که فعلا استخرها نیز مشمول این موضوع شده‌اند.

متاسفانه استخرهای عمومی در سال های اخیر به دلایل مختلف طعم تلخ تعطیلی را چشیده و مورد بی مهری مسئولین قرار گرفته‌اند به طوریکه طی سال های گذشته به دلیل بیماری کرونا چندین نوبت تعطیل بوده و مجدد با شروع فصل سرما به جهت مدیریت مصرف گاز با تعطیلی مواجه شده‌اند و این موضوع سبب خسارت میلیاردی به استخر داران و بیکار شدن عده ای شده است که از طریق فعالیت در بخش های مختلف استخر کسب روزی می‌کردند.

حال این سوال مطرح است که  آیا قطع گاز استخرها می‌تواند به صرفه جویی در گاز استان کمک کند و یا تنها باعث خسارت میلیاردی به صاحبان این صنف می‌شود؟

سید جواد حقیقت حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان ضمن گفتگو با خبرنگار مرآت از مکاتبات و پیگیری‌های لازم برای بازگشایی استخرها خبرداد و گفت: در حال حاضر به دلیل شرایط فعلی و ناترازی گاز و با توجه به ابلاغ محدودیت مصارف از سوی شرکت ملی گاز ایران احتمالا تا اسفند ماه تعطیلی استخرها ادامه می‌یابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در رابطه با مشکل تامین سوخت جایگزین برای استخرها ابراز کرد: مکاتبات لازم با واحدها و فرمانداری ها مبنی بر تامین سوخت جایگزین صورت گرفته و حتی با شرکت نفت هم مذاکرات و مکاتبات صورت گرفته است.

حقیقت حسینی همچنین خاطرنشان کرد: ابلاغ تعطیلی استخرها به دلیل محدودیت مصرف از سوی شرکت ملی گاز و در سطح ملی انجام گرفته فلذا نمی‌توان در سطح استان تغییرات را اعمال کرد، اما در تلاش هستیم با رایزنی های لازم این مشکل زودتر مرتفع شود.

انتهای پیام/

 منبع