به گزارش مرآت؛ به نقل از بلومبرگ، متصدی شبکه دولتی گاز ترکیه مدعی شد، ایران صادرات گاز به ترکیه را به علت نقص فنی و در آستانه اوج تقاضا در زمستان، ۷۰ درصد کاهش داده است. شرکت بوتاش، متصدی خطوط لوله دولتی ترکیه طی بیانیه ‌ای در روز شنبه اعلام کرد، حجم گاز انتقالی به […]

صادرات گاز به ترکیه را کاهش داد - ایران صادرات گاز به ترکیه را کاهش داد


به گزارش مرآت؛ به نقل از بلومبرگ، متصدی شبکه دولتی گاز ترکیه مدعی شد، ایران صادرات گاز به ترکیه را به علت نقص فنی و در آستانه اوج تقاضا در زمستان، ۷۰ درصد کاهش داده است.

شرکت بوتاش، متصدی خطوط لوله دولتی ترکیه طی بیانیه ‌ای در روز شنبه اعلام کرد، حجم گاز انتقالی به ترکیه از ابتدای ماه ژانویه به علت اشکال در عملکرد در شبکه ایران، کاهش پیدا کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است، مقامات ترکیه از ایران خواسته اند تا هرچه سریع‌ تر این مشکل را رفع کنند.

بوتاش اعلام کرد، ترکیه اقدامات پیشگیرانه ای به منظور جلوگیری از اختلال در مصرف گاز در این کشور طی زمستان اتخاذ کرده است و برای تامین تقاضا از گاز ذخیره شده استفاده می کند.

آمارهای این شرکت ترکیه ای نشان می دهد، ایران پس از روسیه، دومین تامین کننده گاز ترکیه است و ۹.۳ میلیارد مترمکعب گاز به این کشور در سال ۲۰۲۱ ارسال کرده است.

ایران در ژانویه ۲۰۲۲ نیز، صادرات گاز به ترکیه را برای دو هفته به علت وجود نشستی متوقف کرده بود و سبب شد تا آنکارا برق صنایع را قطع کند.

منبع:فارس

 پایان پیام/منبع