به گزارش خبرنگار مرآت؛ اجلاسیه استانی نماز استان سمنان با حضور جمعی از مسئولین استانی و کشوری صبح امروز به میزبانی فرماندهی انتظامی استان سمنان برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی،رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در جمع مسئولین و کارکنان نیروی انتظامی درباره اهمیت نماز گفت: پرداختن به جایگاه والای نماز از زبان […]

300 مدرسه در سطح استان سمنان نیاز به مقاوم سازی - نماز، عامل حفظ کشور در برابر توطئه دشمنان/مسئولین نسبت به اقامه نماز در ادارات اهتمام ورزند


به گزارش خبرنگار مرآت؛ اجلاسیه استانی نماز استان سمنان با حضور جمعی از مسئولین استانی و کشوری صبح امروز به میزبانی فرماندهی انتظامی استان سمنان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی،رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در جمع مسئولین و کارکنان نیروی انتظامی درباره اهمیت نماز گفت: پرداختن به جایگاه والای نماز از زبان و قلم قاصر است و تنها در اهمیت آن می توان به قرآن کریم اشاره کرد که در آن حدود ۹۰ بار واژه صلاه و در حدود ۹۰۰ بار واژگان مرتبط با نماز بکار رفته است.

حجت الاسلام ادیانی در ادامه افزود: در وسائل الشیعه در حدود ۱۹ هزار حدیث مربوط به نماز وجود دارد و از سوی دیگر بیش از یک سوم کلام امامان معصومین(ع) در رابطه با اهمیت نماز است که نشان دهنده جایگاه والای این واجب عبادی است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در باب اهمیت و جایگاه نماز خاطر نشان کرد: نماز یک منبع نورانی و الهام بخش است که می‌تواند جمهوری اسلامی را در جهان امروز به عنوان کانون مبارزه با سلطه گران حفظ کند.

وی با اشاره به اشوب های اخیر در کشور خاطر نشان کرد:ملت ایران تنها با اتکا به قدرت الهی و نماز توانست در برابر هجمه بیگانگان ایستادگی کند و جز نماز هیچ چیز نمی‌توانست کشور را سرپا نگه دارد.

رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ناجا ابراز کرد: صفوف به هم فشرده نماز و نمایش همبستگی و اقتدار شیعه و سنی در کنار هم همچون خاری در چشم دشمنان نظام است که در برابر دیدگان دنیا به نمایش گذاشته می‌شود.

وی در نهایت تصریح کرد: اگرنماز سبک شمارده شده وضایع شود، دشمن براحتی برکشور مسلط می شود و باید این منبع ارتباط با ولایت و سرچشمه نور مورد توجه جدی قرار گیرد.

برای اقامه نماز در ادارت باید مسئولین اهتمام ورزند

حجت السلام والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان سمنان نیز در این اجلاسیه ضمن بیان ضرورت پرداختن به اهمیت نماز گفت: حضرت ابراهیم و حضرت محمد(ص) نسبت به ذریه خود و نسل های بعد از خود اهتمام ویژه ای داشتند و امامت و نماز را برای ذریه خود طلب کردند.

حجت السلام مطیعی در ادامه افزود: در بحث ولایت فقیه و مشروعیت آن که در این روزها از سوی عده ای شبهه به آن وارد شده است، باید گفت: اصل ولایت فقیه یک موضوع انتصابی و در امتداد ولایت ائمه معصومین (ع) است و نیاز به رای و نظر مردم ندارد به دلیل آنکه ممکن است انتخاب غلط انجام گیرد.

وی با اشاره به آیه ۴۰ سوره ابراهیم اذعان داشت: حضرت ابراهیم در این آیه از خداوند می خواهد که او و فرزندانش را اقامه کننده نماز قرار دهد و امروزنیز باید مسئولین با تاسی از این آیه نسبت به اقامه و برپایی نماز در ادارات و تشویق کارمندان خود به این موضوع اقدام کنند و الا نماز را به صورت فردی هم می‌توان خواند.

سخت ترین عقوبت محرومماندن از  لذت عبادت است

سید محمد رضا هاشمی استاندار سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه عاقبت بخیری در تمام امور به اهمیت پرداختن به نماز برمی گردد، گفت: در طول ۱هزار و ۴۴۰ دقیقه از طول شبانه روز تنها ۳۰ دقیقه به نماز باید اختصاص یابد که در برابر نعمت هایی که خداوند به ما ارزانی داشته بسیار ناچیز استو باید از جان و دل در برابر خدا قدرشناسی کنیم.

استاندار سمنان ابراز کرد: لذت عبادت یک توفیقی است که از جانب خداوند به بندگانش عطا شده است و بدترین وسخت ترین عقوبت خداوند گرفتن لذت عبادت است و باید این توفیق را که خداوند به ماداده قدربدانیم و تحت تاثیر فضا سازی های دشمن در فضای مجازی قرار نگیریم.

هاشمی بیان داشت: امروز بالاترین رمز موفقیت کشور در برابر دسیسه های دشمن توجه به نماز و عبادت است و باید در دستگاه های اجرایی به  جایگاه نماز به طور جدی پرداخته شود و مسئولین در استان سمنان که نشان از تدین و اخلاق مداری دارد ، در این مهم دقت لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 منبع