به گزارش مرآت؛ عرشی درباره وضعیت کرونا در ایران و جهان گفت: نزدیک به دو ماه است که در کشور موج کرونا و موارد ابتلای آنچنانی نداشتیم هرچند در برخی مناطق جهان مثل اروپا و امریکا و همینطور جنوب شرقی آسیا و کشورهایی مثل چین و ژاپن به دفعات موج‌های کرونا رخ داد. وی ادامه […]

ورود موج جدید کرونا به کشور - احتمال ورود موج جدید کرونا به کشور


به گزارش مرآت؛ عرشی درباره وضعیت کرونا در ایران و جهان گفت: نزدیک به دو ماه است که در کشور موج کرونا و موارد ابتلای آنچنانی نداشتیم هرچند در برخی مناطق جهان مثل اروپا و امریکا و همینطور جنوب شرقی آسیا و کشورهایی مثل چین و ژاپن به دفعات موج‌های کرونا رخ داد.

وی ادامه داد: همانطور که پیش از این هم اعلام شده بود، در حال حاضر نگرانی داریم و منتظر موجی احتمالی کرونا هستیم، مخصوصا پس از  تعطیلات سال نوی میلادی و افزایش سفرهای خارجی که در این باره انجام می‌شود این احتمال و نگرانی وجود دارد در کشورهای مختلف از جمله ایران موج جدید کرونا، خود را نشان دهد.

عرشی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود موج جدید کرونا در کشور به شدت و حدت موج‌های قبلی نباشد.

مدیر دفتر بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه کرونا در هیچ جای جهان تمام نشده و این پاندمی همچنان ادامه دارد، به هموطنان توصیه کرد که علاوه بر واکسیناسیون و رعایت بهداشت فردی، از ماسک استفاده کنند به خصوص در فضاهای بسته که تهویه هوای مناسب وجود ندارد.

براساس گزارش وزارت بهداشت، آمار بیماران کرونا در کشور ۷ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۶۸۸ و شمار جان باختگان این بیماری نیز در کشور  ۱۴۴ هزار و ۶۷۳ نفر است.

پایان پیام/منبع