به گزارش مرآت، حیدریان سرپرست اداره‌کل استاندارد استان سمنان گفت: طرح طاها مخفف «طرح اجرای هماهنگ استاندارد» است و براین پایه از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۲۰۸ فقره نمونه برداری از بازار استان صورت گرفت. وی ادامه داد: طی بازرسی طرح طاها که هدف از آن کنترل کیفیت کالاهای دارای نشان استاندارد است، کارشناسان استاندارد […]

5 هزار بازرسی استاندارد از مراکز عرضه کالا در - انجام 5 هزار بازرسی استاندارد از مراکز عرضه کالا در استان سمنان


به گزارش مرآت، حیدریان سرپرست اداره‌کل استاندارد استان سمنان گفت: طرح طاها مخفف «طرح اجرای هماهنگ استاندارد» است و براین پایه از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۲۰۸ فقره نمونه برداری از بازار استان صورت گرفت.

وی ادامه داد: طی بازرسی طرح طاها که هدف از آن کنترل کیفیت کالاهای دارای نشان استاندارد است، کارشناسان استاندارد و شرکت‌های بازرسی به واحدهای صنفی مراجعه و در صورت مشاهده کالاهای مشمول استاندارد اجباری فاقد علامت استاندارد، اقدام به ردیابی کالای مذکور و در صورت لزوم با واحد خاطی برخورد قانونی می‌کنند.

سرپرست اداره‌کل استاندارد استان سمنان تصریح کرد: هدف از اجرای طرح طاها حفظ سلامت و ایمنی جامعه، ملموس کردن حضور استاندارد در جامعه، اعتمادسازی و ارتقای کیفیت محصولات است و بر اساس برنامه زمانبندی در چندین مرحله از سوی سازمان ملی استاندارد پیش‌بینی و ابلاغ می‌شود.

هموطنان می‌توانند برای اطمینان از استانداردبودن کالاهای تولیدی، بارکد زیر علامت استاندارد روی کالا را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند و تمامی اطلاعات در رابطه با کالا در جواب پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام/منبع