سیده مریم سیادت مدرس سواد رسانه و عضو انجمن سواد رسانه ایران در گفت و گو با خبرنگار مرآت، با بیان این که امروزه در دنیای فناوری رسانه اهمیت ویژه‌ای دارد؛ بیان کرد: طبیعتا آمریکا برای رسیدن به اهداف خود از حربه های مختلفی استفاده می کند که یکی از آنها تحریم چهره های قدرتمند […]

300 مدرسه در سطح استان سمنان نیاز به مقاوم سازی - آزادی بیان آمریکایی یعنی تحریم چهره های رسانه ای ایران


سیده مریم سیادت مدرس سواد رسانه و عضو انجمن سواد رسانه ایران در گفت و گو با خبرنگار مرآت، با بیان این که امروزه در دنیای فناوری رسانه اهمیت ویژه‌ای دارد؛ بیان کرد: طبیعتا آمریکا برای رسیدن به اهداف خود از حربه های مختلفی استفاده می کند که یکی از آنها تحریم چهره های قدرتمند رسانه‌ای است.

این مدرس سواد رسانه با اشاره به تحریم اخیر چهره های رسانه ای ایران توسط آمریکا، ابراز داشت: بیان و گفتار افرادی که باب میل آمریکا سخن بگویند برایشان منفعت داشته باشد آزادانه در رسانه های غربی منعکس می شود اما اگر رسانه یا فردی خلاف میل آمریکا سخن بگوید تحریم خواهد شد؛ این سبک آزادی بیان آمریکایی است که تازگی هم ندارد.

عضو انجمن سواد رسانه ایران افزود: وقتی به تاریخ رجوع کنیم می‌بینیم که آمریکا نه تنها در کشورهای دیگر بلکه در کشور خودش هم صدای حق خواهی را خاموش میکند در صورتی که ندای حق به قوه الهی خاموش شدنی نیست و چنانچه کسی قصد خاموش نمودن صدای حق را داشته باشد آن صدا را رساتر و شناخته تر می گردد در واقع آمریکا با این تحریم به خود ضربه می زند.

وی با تاکید بر این که تحریم و حذف افراد هیچ گاه الگوی موفقی برای استکبار نبوده است، اذعان داشت: با نگاهی به گذشته درمیابیم به طور مثال زمانی که سردار دلها حاج قاسم سلیمانی را تحریم کردند نه تنها این تحریم به نفع آمریکا نشد بلکه اهداف آمریکا و داعش با شکست مواجه شد.

سیادت با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص راهبردهای رسانه ای، تصریح کرد: جمله به جمله سخنان مقام معظم رهبری راهکار و راهبرد است که اگر به آن‌ توجه و عمل کنیم حتما موفق خواهیم شد؛ان شاالله که گوش مسئولین مربوطه نیز شنوا باشد.

این مدرس سواد رسانه با تاکید بر لزوم تحریم متقابل رسانه های استکباری، خاطر نشان کرد: اگر جمهوری اسلامی رسانه‌های معاند را تحریم کرده بود که تا این حد دچار جنگ شناختی نمی شدیم. البته وقتی مخاطب سواد رسانه‌ای را بیاموزد و اعتبار سنجی منبع خبر را جستجوکند وهمچنین از منابع متعدد تحلیل اخبار را بخواند و از زاویه های مختلف یک موضوع را ببیند مطمعنا می تواند برداشت درست تری داشته باشد تا اینکه بخواهد فقط از یک یا دو منبع اخبار را دریافت کند.

عضو انجمن سواد رسانه ایران با اشاره به لزوم شبکه مشترک رسانه ای محور مقاومت، اذعان داشت: اتحاد و همبستگی همواره باعث پیشرفت و اوج بوده و ایجاد شبکه تخصصی فعالان رسانه ای کشورهای حوزه مقاومت در تقابل با رویکرد تحریمی استکبار موثر است.

انتهای پیام/

 منبع