معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: رویداد «شهر خورشیدی» برای تشویق شهروندان به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر از ۱۲ تا ۱۴ تیرماه در میدان امام حسین(ع) در مجاور ارگ جهان نما برگزار می شود.
به گزارش برنا از اصفهان و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین امیری اظهار کرد: با توجه به استفاده بی رویه از سوخت هایی که برای تأمین انرژی در شهرها به کار می رود و تأثیر به کارگیری این سوخت ها در افزایش آلودگی هوا، نیاز به هدایت شهرها به سوی برنامه های مدیریت مصرف انرژی ضروری به نظر می رسد. از این رو باید در شهرها از ظرفیت های توسعه ای برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر استفاده کرد.
وی ادامه داد: برای تشویق مردم و شهروندان برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، شهرداری درصدد اجرای برنامه فرهنگی تحت عنوان رویداد شهری «شهر خورشیدی» است.
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه این رویداد ۱۲ تا ۱۴ تیرماه در ضلع شرقی ارگ جهان واقع در میدان امام حسین (ع) برگزار می شود، گفت: این برنامه با حضور شرکت های تولیدکننده محصولات بر پایه انرژی خورشیدی و با هدف فرهنگ سازی برای استفاده از انرژی های خورشیدی و تجدیدپذیر برگزار خواهد شد تا شهروندان با فناوری های این حوزه آشنا شده و اطلاعات بیشتری نسبت به این حوزه دریافت کنند.
وی افزود: در این برنامه همچنین از شهروندانی که از انرژی خورشیدی برای مصارف مورد نیاز خود استفاده می کنند تجلیل خواهد شد.
امضای تفاهم نامه بین شرکت توزیع برق و شهرداری برای توسعه پنل های خورشیدی
امیری بیان کرد: همچنین تفاهم نامه ای بین شرکت توزیع برق اصفهان و شهرداری اصفهان امضا خواهد شد تا اقدامات مدیریت شهری برای تشویق مردم به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر توسعه پیدا کند.

Shares: