به گزارش مرآت، علیرضا ابوطالبی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان سمنان، صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی منابع طبیعی استان سمنان با بیان اینکه ۱۲ هزار ۵۰۰ رأس دام غیر مجاز از مراتع استان طی سال جاری خارج شدند، تاکید کرد: به واسطه شروع فصل چرا دام در مراتع ییلاقی استقبال از مراتع بیشتر می‌شود لذا می‌بایست دقت نظر و محافظت بیشتری نیز از این مراتع صورت می‌گرفت لذا طرح اخراج دام‌ها از مراتع استان انجام شد.

وی با بیان اینکه علی رغم مساعدهای لازم و برای ادامه تخلف و عدم توجه به توصیه عوامل یگان انجام شد، افزود: این دام‌ها با تشکیل ۲۳ فقره پرونده در مراجع قضائی استان سمنان و با تلاش مأموران یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان از مراتع خارج شدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان ادامه داد: بیشترین دام خارج شده از مراتع استان سمنان مربوط به شهرستان‌های مهدی‌شهر، میامی و شاهرود دامغان و آرادان و سمنان بود که از استان‌های همجوار از جمله استان خراسان شمالی، مازندران و گلستان به مراتع استان وارد شده بودند.

ابوطالبی بیان کرد: این دام‌ها به دلیل ورود به مراتع خارج از فصل چرا و بیش از ظرفیت پروانه چرای بهره برداران و ظرفیت مراتع به اراضی طبیعی استان وارد شده بودند.

انتهای پیام/

نوشته ۱۲هزار دام غیر مجاز از مراتع استان سمنان خارج شدند اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: