به گزارش خبرنگار مرآت، محمود منطقی مدیرکل بهزیستی استان سمنان در نشست خبری با اشاره به گستره فعالیت بهزیستی گفت: به دنبال این هستیم که فعالیت هایمان بر روی گروه هدف نتیجه و تاثیر بسزایی داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با تاکید بر استفاه از شرکای اجتماعی اظهار کرد: باید گروه هدف توانمند شوند و مورد حمایت قرار گرفته و خود نیز حایت گر شوند.

وی با اشاره به شعار هفته بهزیستی امسال با عنوان شورعی دوباره برای بهتر زیستن گفت: در هفته بهزیستی ۱۰۰ عنوان برنامه اجرا خواهد شد که اهم آن ارتباط با شرکای بهزیستی، ارتباط گیری با جامعه هدف است.

منطقی با اشاره به افتتاحیه ۵ پروژه بهزیستی در این هفته اظهار کرد: یک مسکن مددجویی نیز افتتاح و تحویل خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ مددجو در طرح ملی مسکن ثبت نام کردند، افزود: از این تعداد ۶۵۰ نفر به تایید نهایی رسیده اند.

منطقی با اشاره به اینکه ۲۷ هزار و ۴۴۸ نفر تحت حمایت بهزیستی استان قرار دارند، گفت:  حدود ۱۳ هزار و ۲۰۵ معلول از خدمات توان بخشی اداره کل بهزیستی استان سمنان استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه حوزه توانبخشی استان سمنان دارای ۳۸ مرکز برای ارائه خدمات به صورت روزانه، پاره وقت و شبانه روزی است، افزود: بیش از یکهزار و ۵۲۰ معلول از خدمات این مراکز استفاده می کنند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۳۰۰ نفر در دفتر اشتغال و کارآفرینی بهزیستی استان از خدمات اشتغال بهره مند شده اند، گفت: در سه ماهه سالجاری ۲۹ نفر برایشان شغل در نظر گرفته شده و در دفاتر اشتغال به ثبت رسیده است.

منطقی با اشاره به فعالیت ۱۰ مرکز شبانه روزی کودکان بدسرپرست در سطح استان، اظهار کرد: بیش از ۱۵۰ فرزند ۰ تا ۱۸ سال در خانه های نگهداری کودکان و نوجوان در حمایت بهزیستی استان هستند.

وی با اشاره به طرح غربالگری بینایی و شنوایی در سطح استان گفت: در طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال بهزیستی استان سمنان بیش از ۲۰ هزار و ۷۵۰ کودک در سال گذشته مورد غربالگری قرار گرفتند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان در ادامه افزود: از این تعداد ۹۸۸ کودک مشکوک در طرح غربالگری بینایی شناسایی و از معلولیت آنها پیشگیری شد.

منطقی با اشاره به غربالگری یک هزار و ۱۵۰ کودک در ۳ ماهه سالجاری بیان کرد: ۸۹ کودک مشکوک بودند که مورد شناسایی و در مان قرار رفتند.

وی تصریح کرد: طی سال گذشته غربالگری شنوایی ۹۴ درصد از کودکان استان نیز در مراکز انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره به فعالیت مراکز مشاوره در سطح بهزیستی استان گفت: طی سال گذشته ۴ هزار و ۴۵ نفر در مراکز غیردولتی و ۱۷۷ نفر در مراکز دولتی از خدمات مشاوره رایگان بهره مند شدند.

منطقی با بیان اینکه بهزیستی استان جزو استان های موفق در پیشگیری از شیوع کرونا در مراکز نگهداری شبانه روزی در کشور بوده است، اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی بهزیستی استان میزان موارد فوتی در مراکز تحت نظارت بهزیستی در ایام کرونا کمتر از سال های قبل از این بیماری بوده است.

منطقی با اشاره به مناسب سازی ۴۰ درصدی معابر و اماکن استان برای معلولان گفت: خیلی فاصله با استاندارد شدن اماکن برای معلولان داریم.

وی همچنین تصریح کرد:باید مبلمان شهری در تمام نقاط شهر برای حضور معلولان در جامعه مناسب سازی شده باشد.

انتهای پیام/

نوشته فقط ۴۰ درصد از معابر شهری سمنان برای معلولان مناسب‌سازی شده است/اجرای ۱۰۰عنوان برنامه در هفته بهزیستی اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: