به گزارش مرآت؛ امیر کرم زاده  ابراز داشت: ۱۳۹ میلیارد ریال از محل سفر رئیس جمهوری به  بخش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان اختصاص یافت که اکنون ۹۹ درصد اعتبارات منجر به قرارداد برای اجرای طرح‌ها سد. وی ادامه داد: اعتبار تخصیص یافته به استان سمنان در بخش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان
نوشته ۹۹ درصد اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به سمنان در میراث‌فرهنگی جذب شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت؛ امیر کرم زاده  ابراز داشت: ۱۳۹ میلیارد ریال از محل سفر رئیس جمهوری به  بخش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان اختصاص یافت که اکنون ۹۹ درصد اعتبارات منجر به قرارداد برای اجرای طرح‌ها سد.

وی ادامه داد: اعتبار تخصیص یافته به استان سمنان در بخش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان در زمینه‌های مختلف مانند مرمت بناهای تاریخی، انجام مطالعات و اجرای طرح‌های زیرساختی هزینه می‌شود.

وی اضافه کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان مشکلی در جذب اعتبارات پیرو سفر رئیس جمهور به استان ندارد و متناسب با تخصیص اعتبارات اجرای طرح‌ها برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان تصریح کرد: طبق طرح مجلس شورای اسلامی پایان سال مالی که در گذشته تا تیر ماه بود تا شهریور ماه تمدید شده است.

وی یادآور شد: آثاری در استان سمنان وجود دارد که حکایت از تمدن چندهزار ساله در استان سمنان دارد که این موضوع مایه فخر و مباهات است و با تخصیص اعتبارات و تقویت زیرساخت‌ها توسعه گردشگری در استان با اهتمام ویژه دنبال می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان اظهار داشت: دولت سیزدهم به منظور حفاظت از میراث‌فرهنگی، رونق گردشگری و صنایع‌دستی اعتبارات خوبی در نظر گرفته که به جرات می‌توان گفت طی چند سال اخیر کم‌نظیر بود و نشان از توجه ویژه در این بخش است.

به گزارش ایرنا، استان سمنان دارای ۱۱ بافت تاریخی ، ۸۶۸ اثر تاریخی، طبیعی، ملموس و ناملموس ثبت ملی است که این میزان میراث فرهنگی ثبتی نشان از تمدن عمیق در این خطه است.

آیین گل غلتان نوزاد در دامغان، نذر سمنو پزان در سمنان، تهیه آب دعا در شاهرود، آیین‌های مرتبط با ازدواج در استان، نخل‌گردانی در مهدیشهر و شهمیرزاد از جمله میراث معنوی، جنگل‌های هیرکانی در اقیانوسی از ابر، درختان چنار چندصدساله، غار پنیر، آبشارهای بلند، تاسیسات نفت خوریان واقع در کویر خوریان و چشمه‌های آبگرم، از جمله میراث طبیعی ارزشمند استان سمنان در کنار بناها و محوطه‌های تاریخی چند صدساله، تنها گوشه‌ای از ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان است.

نوشته ۹۹ درصد اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به سمنان در میراث‌فرهنگی جذب شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.