به گزارش مرات، احسان منصور کیایی با بیان اینکه تصادفات جاده‌ای استان مؤلفه‌ها و عوامل گوناگونی دارد، تاکید کرد: خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان به عنوان یکی از مؤلفه‌های مهم و عمده در تصادفات جاده‌ای استان سمنان شناخته می‌شود.

وی گفت: احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی و افزایش ضریب پوشش سامانه‌های کنترل سرعت و ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان سمنان به منظور کاهش تصادفات به عنوان اولویت شناخته شده و بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل راهداری استان سمنان تاکید کرد: کمیسیون ایمنی راه‌های استان به منظور هماهنگی هرچه بیشتر بین دستگاه‌های خدمت رسان استان در راستای فعالیت، سیاستگذاری و برنامه‌ریزی بر مبنای پنج رکن ایمنی یعنی مدیریت ایمنی، راه ایمن، کاربر ایمن، خودروی ایمن و امداد و فوریت‌های پزشکی تشکیل می‌شود.

منصور کیایی با بیان اینکه در سال جاری با برگزاری مستمر کمیسیون ایمنی راه‌های استان و کمیسیون راهبری تصادفات درصدد این برآمده‌ایم تا از موازی کاری و تداخل وظایف دستگاه‌های امدادی در صحنه تصادفات جلوگیری کنیم و با کالبدشکافی حوادث در بخش‌های مختلف نقش مؤثری را در این راستا ایفا کنیم، تاکید کرد: تحقق مؤلفه ایمنی راه‌ها، نیازمند یک اقدام همه جانبه همراه با آسیب شناسی جامع محسوب می‌شود. لذا ارتقای ایمنی راه‌ها با توجه به اعتبارات و با اجرای طرح‌های زودبازده و کم‌هزینه مورد توجه و پیگیری است.

وی افزود: به دلیل برخی مشکلات موجود یکسری از نقاط مستعد حادثه را نمی‌توان در زمان کوتاهی رفع کرد به همین دلیل از آشکارسازی یا نصب تابلو و دوربین‌های ثبت تخلف برای هشدار به رانندگان استفاده شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان در ادامه ضمن اشاره به بررسی نقاط پر تصادف گفت: علیرغم اقدامات خوبی که در بخش کاهش تصادفات صورت گرفته، متأسفانه ما همچنان شاهد حوادثی می‌شویم که اکثراً در محدوده ۳۰ کیلومتری از شهرها اتفاق می‌افتد که عامل اصلی آن خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است.

منصور کیایی افزود: با توجه به اینکه این موضوع یکی از مؤلفه‌های مهم و عمده در تصادفات جاده‌ای استان سمنان است، احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی و افزایش ضریب پوشش سامانه‌های کنترل سرعت و ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان سمنان به منظور کاهش تصادفات به عنوان اولویت شناخته شده و بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

نوشته بیشترین حوادث رانندگی استان سمنان در ۳۰کیلومتری شهرها رخ می دهد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: