به گزارش مرآت، حجت الاسلام محمد نوروزی فرد صبح چهارشنبه در دیدار معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان به میزبانی مجتمع ولایت تبلیغات اسلامی سمنان، با اشاره به مناسبت‌های پیش رو، تاکید کرد: به مناسبت عید غدیر برنامه‌های مناسبی در سراسر شهرستان سمنان تدوین شده است که نشست‌های مرتبط با هماهنگی این موضوع نیز به خوبی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه کاروان شادی همزمان با عید غدیر یکی از برنامه‌های شاخص این ایام است، افزود: به دنبال آن هستیم که هیئت‌های مذهبی و امامزاده‌ها و بقاع بتوانند خدمات رسانی، پذیرایی از مردم و اقدامات فرهنگی مناسبت پیش رو را بر عهده داشته باشند.

برپایی موکب رسانه‌ای

رئیس تبلیغات اسلامی سمنان بیان کرد: پیگیر پخت ۱۱۰ دیگ غذا در راستای فرهنگ سازی اطعام غدیر در سراسر شهرستان سمنان هستیم که بین محلات سمنان توزیع می‌شود همچنین باید تاکید کرد که هدف از اجرای این طرح ترویج فرهنگ اطعام غدیر در بین جامعه است.

نوروزی فرد همچنین از برپایی ایستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ای در شهرستان طی ایام غدیر خبر داد و گفت: این رسانه‌ها رویدادهای غدیر را پوشش داده و در واقع بسترساز تحولات فرهنگی خواهند بود و در طول دهه امامت و ولایت با ظرفیت‌های هیئت‌های مذهبی، پایگاه‌های بسیج و مردم ارائه خدمات خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در کنار دهه امامت و ولایت، پیگیری برنامه‌های محرم و صفر نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: طرح قرآنی نیز در شهرستان سمنان پیش بینی شده تا بتوانیم هر مسجد را یک پایگاه قرآنی بدانیم و در این طرح مخاطبان اصلی دانش آموزان خواهند بود و اگر بتوانیم این طرح را به درستی اجرا کنیم، چهار الی پنج هزار دانش‌آموز در شهرستان سمنان درگیر خواهند شد که این امر یک حمایت نیاز دارد.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان با بیان اینکه اگر بتوانیم کمک خوبی در این زمینه شاهد باشیم، خواهیم توانست تا این برنامه را در سطح ایام سال تداوم ببخشیم و بتوانیم نسل جوان را با معارف قرآنی همراه سازیم، گفت: ظرفیت سازی بومی برای بحث‌های قرآنی محور این برنامه مهم خواهد بود.

انتهای پیام/

نوشته ۱۱۰ دیگ غذا همزمان با عید غدیر در سمنان طبخ می‌شود اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: