به گزارش مرآت، حجت الاسلام عباس عبداللهی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: مجموع برنامه‌های پویش «دریا شو» در ستادهای مردمی شهرستان‌ها و با همراهی مردم، مساجد، هیأت‌های مذهبی و فعالان مذهبی و فرهنگی برگزار می‌شود. وی افزود: نخستین برنامه این پویش، برگزاری جشن‌های محله‌محور، با کمک مداحان، شوراهای هیأت‌های مذهبی،
نوشته هفت برنامه محوری از عید قربان تا غدیر در استان سمنان برگزار می‌شود اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، حجت الاسلام عباس عبداللهی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: مجموع برنامه‌های پویش «دریا شو» در ستادهای مردمی شهرستان‌ها و با همراهی مردم، مساجد، هیأت‌های مذهبی و فعالان مذهبی و فرهنگی برگزار می‌شود.

وی افزود: نخستین برنامه این پویش، برگزاری جشن‌های محله‌محور، با کمک مداحان، شوراهای هیأت‌های مذهبی، مواکب و برپایی ایستگاه‌های شادانه در پارک‌های پرتردد با کمک شهرداری‌ها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه پویش پرچم دومین برنامه دهه امامت است که حول ۲ محور برگزار می‌شود گفت: نصب پرچم سردر خانه‌ها و مغازه‌ها و اعطای رایگان پرچم متبرک شده حرم امام علی (ع) به کاروان‌ها غدیری محورهای این برنامه است.

عبداللهی بیان کرد: کاروان‌ها برای دریافت پرچم متبرک به حرم امام علی (ع) عدد یک را به شماره ۳۰۰۰۴۱۳۵ بفرستند.

وی افزود: فضاسازی شهری با همکاری شهرداری‌ها نیز از دیگر برنامه‌های محوری پویش «دریا شو» است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه پویش «میهمان مولا» نیز به ۲ روش برگزار می‌شود گفت: روش اول پخت بیش از ۱۱۰ دیگ غذا و روش دوم اطعام خانگی است.

عبداللهی بیان کرد: اطعام خانگی به این صورت است که هرکس مایل به نذری دادن است، به هر میزان دلخواه غذا تهیه می‌کند و در ظرف یکبار مصرف بین خانواده‌های نیازمند تقسیم می‌شود.

وی افزود: خطبه‌خوانی پرمحتوا در بیش از ۱۱۰ مسجد استان سمنان توسط مبلغان و امامان جماعت برگزار می‌شود.

عبداللهی بیان کرد: ارائه خدمات صلواتی توسط برخی صنوف نیز از جمله برنامه‌های پویش «دریا شو» است.

وی افزود: پره‌خوانی واقعه غدیر توسط نقالان حرفه‌ای نیز در این دهه برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: فلسفه اصل ولایت، همدلی و همراهی بشریت حول کلمه حق و عبودیت خداوند است از این رو در این دهه همه قطره‌ها باید جمع شوند تا به دریا برسند.

دهه امامت و ولایت در سال ۱۴۰۱ از روز یکشنبه ۱۹ تیر با عید قربان آغاز می شود و تا روز دوشنبه ۲۷ تیر ادامه دارد.

 

انتهای پیام/

نوشته هفت برنامه محوری از عید قربان تا غدیر در استان سمنان برگزار می‌شود اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.