به گزارش مرآت، در تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان سمنان، شهرستان‌های شاهرود و مهدیشهر در وضعیت نسبتا پر خطر ( زرد) و شهرستان های سمنان ، دامغان ، گرمسار ، میامی ، آرادان و سرخه در وضعیت عادی ( آبی ) هستند . این درحالیست که در هفته گذشته
نوشته زنگ خطر بازگشت کرونا در سمنان به صدا درآمد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، در تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان سمنان، شهرستان‌های شاهرود و مهدیشهر در وضعیت نسبتا پر خطر ( زرد) و شهرستان های سمنان ، دامغان ، گرمسار ، میامی ، آرادان و سرخه در وضعیت عادی ( آبی ) هستند .

این درحالیست که در هفته گذشته فقط مهدیشهر در وضعیت زرد قرار داشت و سایر شهرستان های استان سمنان وضعیت آبی داشتند .

هیچ شهرستانی از استان سمنان اکنون وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی ندارد.

بر اساس آمارهای تایید شده شمار مراجعان مشکوک به کرونا به مراکز درمانی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی سمنان ۷ برابر و مراکز درمانی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۲ برابر شده است.
کارشناسان بهداشتی تاکید کردند: شهروندان کماکان از ماسک استفاده کنند و اگر از آخرین دز واکسن کرونای آن‌ها ۶ ماه گذشته برای تزریق دز یادآور اقدام کنند.

بر اساس آخرین به روز رسانی ها، بر خلاف هفته‌های اخیر که تعداد شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی در کشور، صفر بود در حال حاضر ۴ شهر در وضعیت قرمز و ۱۴ شهر در وضعیت نارنجی قرار گرفته اند.
همچنین تعداد شهر‌های با وضعیت زرد از ۱۰۵ به ۱۴۲ شهر افزایش و تعداد شهر‌های با وضعیت آبی از ۳۴۳ به ۲۸۸ شهر کاهش یافت.

 

انتهای پیام/

نوشته زنگ خطر بازگشت کرونا در سمنان به صدا درآمد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.