حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار مرآت با اشاره به بحران کنونی اوکراین گفت:   وضعیت فعلی اوکراین درس بزرگی برای هم‌پیمانان آمریکا در منطقه تلقی می‌شود، چرا که اکنون به همگان ثابت شده است اوکراین قربانی سیگنال‌های فریبنده آمریکا، ناتو و اتحادیه اروپا شده است. این کارشناس مسائل بین
نوشته فرسایشی شدن بحران روسیه و اوکراین به نفع هیچکدام نیست اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار مرآت با اشاره به بحران کنونی اوکراین گفت:   وضعیت فعلی اوکراین درس بزرگی برای هم‌پیمانان آمریکا در منطقه تلقی می‌شود، چرا که اکنون به همگان ثابت شده است اوکراین قربانی سیگنال‌های فریبنده آمریکا، ناتو و اتحادیه اروپا شده است.

این کارشناس مسائل بین المللی در ادامه افزود: آمریکا و غرب اهداف استراتژیکی در پشت جنگ روسیه و اوکراین دارند و به دنبال آن هستند که با طولانی شدن جنگ امیت و اقتصاد این دو کشور را تحت تاثیر قرار دهند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل دخالت آمریکا در انتخابات اوکراین را نقطه شروع تزلزل حکومت اوکراین دانست و اظهار داشت: در سال ۲۰۱۹ که انتخابات مدیریت شده در اوکراین با نظارت و دخالت آمریکا شکل گرفت موجب شد تا ولادمیر زلنسکی که جوانی فاقد تجربه سیاسی بود سکان حکومت اوکراین را در دست بگیرد و اکنون نیز در بحران این کشور عملکرد مناسبی از خود نشان نداده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: آمریکا و غرب سعی دارند با طولانی شدن جنگ و تضعیف امکانات اوکراین این کشور را به جهت نمایش های سیاسی در اتحادیه اروپا بپذیرند.

هانی زاده در رابطه با تاثیر تحریم روسیه بروضعیت اقتصادی اروپا تصریح کرد: در حال حاضر کشور های اروپایی به دنبال آن هستند که از طرق دیگر و گزینه های جایگزین مانند الجزایر و قطر بحران انرژی خود را مرتفع کنند و ازوسی دیگر با منزوی کردن ورسیه این کشور را مجبور کنند نفت وگاز خود را به قیمت بسیار پایین به آنها بفروشد.

این کارشناس و تحلیلگر مسائل بین المللی در رابطه با آینده جنگ روسیه واوکراین ابراز کرد: ادامه یافتن این جنگ به نفع هیچکدام از دوکشور نخواهد بود و قطعا از تضعیف امکانات آنها آمریکا سود خواهد برد و از این رو مذاکره و گحل معضل از طریق دیپلماسی بهترین گزینه است.

انتهای پیام/

نوشته فرسایشی شدن بحران روسیه و اوکراین به نفع هیچکدام نیست اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.