به گزارش خبرنگار مرآت؛ تامین داروی مورد نیاز بیماران تالاسمی برای آنها حکم مرگ و زندگی را دارد و ممکن است نبود دارو موجب از دست رفتن جان آنها شود. کمبودهای دارویی این بیماران از سال گذشته تا امروز مشکلات بسیاری را برای آنها  به وجود آورده است و بازدید های میدانی خبرنگار مرآت و
نوشته داروی تولید داخل بیماران تالاسمی به اندازه کافی موجود است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ تامین داروی مورد نیاز بیماران تالاسمی برای آنها حکم مرگ و زندگی را دارد و ممکن است نبود دارو موجب از دست رفتن جان آنها شود.

کمبودهای دارویی این بیماران از سال گذشته تا امروز مشکلات بسیاری را برای آنها  به وجود آورده است و بازدید های میدانی خبرنگار مرآت و همچنین تماس های مخاطبین مرآت در خصوص کمبود های اخیر داروهای دسفرال، دسفوناک و جیدنیو در برخی داروخانه های شهر بر این موضع صحه می گذارد.

حمید رضا حافظی سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت در رابطه با این موضوع گفت: با توجه به سیاست های وزرات بهداشت درخصوص حمایت از تولید داخل و نیز محدودیت منابع ارزی، واردات ویال دسفرال به صورت بسیار محدود انجام و توزیع آن بر اساس پلن های اعلامی سازمان غذا و دارو ما بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور انجام می شود.

سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در ادامه افزود: در حال حاضر نوع تولید داخلی این دارو تحت عنوان (ویال دفروکسامین) به میزان کافی در سطح داروخانه های منتخب موجود و برای بیماران تالاسمی رایگان می باشد.

وی همچنین در نهایت اذعان کرد: قرص دفراسیروکس ۳۶۰ نیز با دو برند از دو کارخانه و با دو قیمت متفاوت در بازار دارویی موجود و سازمانهای بیمه گر قیمت پایه را قبول دارند و بیمارانی که مایل به استفاده از نانوجید هستند می بایست مابه التفاوت آن را پرداخت کنند.

انتهای پیام/

نوشته داروی تولید داخل بیماران تالاسمی به اندازه کافی موجود است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.