به گزارش مرآت، علی تشنه دل در دیدار مدیران دستگاه های هم خانواده صنعت ، معدن و تجارت استان که به مناسبت دهه تولید و تجارت انجام گرفت، ارتباطات خارج از تکلف با نماینده ولی فقیه جهت اطلاع بهتر از مطالبات مردمی و رهنمودهای ایشان را امری ضروری برشمرد و افزود: با انجام تحولات اقتصادی کلان در کشور، عمده این مشکلات به عهده وزارت صمت گذاشته شده است.

وی با اشاره به لزوم بهره گیری بیشتر از ظرفیت سایر نهادها، اظهار کرد: در وضعیت موجود بسیاری از هماهنگی های دستگاههای اجرایی به بدنه اصلی منتقل نمی شود یا ظرفیت کافی برای این امر وجود ندارد و ما نگرانیم که این روش بهره وری لازم را نداشته باشد.

مدیرکل صمت استان با بیان اینکه وظیفه اصلی ما در استان، راهبری صنعت و معدن می باشد، افزود: در حال حاضر درگیر تصمیمات تکراری و مسائل مربوط به تنظیم بازار شده ایم؛ در حالیکه بارگزاری اطلاعات شفاف در سامانه ها و دسترسی آسان به آن می تواند در بسیاری از مسائل یاریگر ما و نوید بخش آینده ای روشن باشد.

تشنه دل با اشاره به وجود ۶۶۰ معدن پروانه دار در استان سمنان، گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ معدن فعال داریم که مواد اولیه صنایع استان و سایر استانها را تامین می کند.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ارزش فراوان مواد فراوری شده نسبت به خام فروشی، افزود: مشکل اصلی استان سمنان در پیشگیری از خام فروشی، تامین زیر ساختهایی مانند آب و برق است که با فراهم نمودن این موارد، اشتغال زیادی در استان فراهم می شود.

وی با بیان اینکه میزان صادرات کالا از استان سمنان در سالجاری نسبت به سال گذشته ۵۴ درصد رشد داشته است، افزود: رشد صادرات استان بالاتر از میانگین کشوری و واردات استان بیشتر در راستای تولید نهایی است.

انتهای پیام/

نوشته بارگزاری اطلاعات شفاف در سامانه ها ، نوید بخش آینده ای روشن / لزوم شفاف سازی مبادلات به عنوان راهبردی ترین شاخص اصلاح ساختارها اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: