به گزارش مرآت،سعید ابوالقاسمی رئیس اداره آموزش دوره اول متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان رسانه‌ها ابراز داشت: در این دوره از جشنواره نوجوان خوارزمی، ۴۵۵ دانش‌آموز در بیش از ۳۰۰ گروه با یکدیگر به رقابت پرداختند که ۴۰ گروه حائز رتبه‌های برتر استانی شدند.

وی افزود: این جشنواره به عنوان یک فوق برنامه آموزشی با رویکرد دست‌ورزی، پرورش خلاقیت، تقویت روحیه کارآفرینی و مشارکت‌پذیری با هدف شناخت علایق و استعدادهای دانش‌آموزان، در چهار مرحله مدرسه‌ای، منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار می‌شود.

رئیس اداره آموزش دوره اول متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان گفت: مراحل استانی هشتمین جشنواره نوجوان خوارزمی در روزهای پنجم و ششم تیر به میزبانی شهرستان شاهرود برگزار شد و مرحله کشوری به میزبانی استان اصفهان در نیمه مرداد برگزار خواهد شد.

به گزارش مرآت در محور مطالعات  اجتماعی (مناظره علمی این جشنواره،  زهرا ابراهیمیان و هلیا احسانی از سمنان، در محور برنامه‌نویسی سجاد شکور و محمدامین عجم از شاهرود، در محور ریاضی علی کرابی از شاهرود،در بازارچه‌های کسب و کار دانش‌آموزی فاطمه حسنی‌هروی و الهه امیری‌هرو از بیارجمند، در محور زبان خارجی بهاره عبادی‌پور و روژان گلستانی از سمنان، در محور فعالیت‌های آزمایشکاهی محمدحسن شریعتی و امیرمحمد حسینی از بسطام، در محور دست‌سازه محمد حسین مقدم از گرمسار، در محور زبان و ادبیات فارسی  علی خیرخواهان و  تینا صیفی از سمنان و در محور پژوهش ریحانه فرح بخش و ریحانه حسین‌پور از شاهرود) به مرحله کشوری راه یافتند.

نوشته ۱۶ دانش‌آموز استان سمنان به مرحله کشوری هشتمین جشنواره نوجوان خوارزمی راه یافتند اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: