به گزارش مرآت، سیدمحمدرضا هاشمی شامگاه شنبه در نشست ستاد استانی پیشگیری و مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان سالن جلسات یادگار امام (ره) استانداری افزود:  طی یکماه‌ گذشته مراجعات بیماران کرونایی به مراکز درمانی کاهش پیدا کرد و فوت و بستری بر اثر ابتلا به کرونا در آی سی یو در استان نداشتیم.

وی یادآور شد: جشن های دهه امامت و ولایت نیز ضرورت دارد تا بر اساس دستورالعمل های بهداشتی برگزار و آیین نامه های بهداشتی با جدیت مورد توجه و رعایت قرار گیرد.

استاندار سمنان ابراز داشت: کسانیکه قصد حضور در راهپیمایی اربعین‌ حسینی را دارند، اهتمام داشته باشند تا شرایط لازم‌ بر اساس دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی کشوری را در بحث واکسن مد نظر قرار دهند.

وی بیان کرد که با توجه‌ به فرارسیدن فصل تابستان و گرمای شدید، ضمن تاکید بر مدیریت مصرف بهینه آب، مراقبت های بهداشتی برای جلوگیری از بروز بیمار های‌ مرتبط با این فصل در دستور کار قرار داشته باشد.

استاندار سمنان تاکید کرد: در بحث تشویق و ترغیب افراد برای استفاده از واکسن در دُزهای سوم و یادآور، اقدامات لازم انجام گیرد تا کسانی که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشدند بتوانند از این مهم بهره مند شوند.

ذخیره‌سازی ٣٩ هزارتن گندم در استان سمنان

استاندار سمنان همچنین در نشست ستاد تنظیم بازار و نظارت بر فرآیند عرضه کالا و مایحتاج عمومی استان سالن جلسات یادگار امام(ره) استانداری افزود: استان‌ سمنان با تلاش‌های صورت گرفته‌  تاکنون، توانسته رتبه سوم‌ کشور را در بحث تسهیلات پرداختی به دامداران و طیورداران در قالب دامدارکارت ویژه اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها در کشور به خود اختصاص داده است.

هاشمی بیان کرد: بیش از ۳۹ هزار تُن گندم در سطح استان خریداری و ذخیره سازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت مبالغ خرید گندم به کشاورزان استان در دستور کار قرار داشته و تاکنون انجام شده در ادامه نیز با جدیت ادامه خواهد داشت.

هاشمی با اشاره به اینکه مصوبات جلسات ستاد تنظیم بازار استان به صورت مستمر بررسی و میزان‌ اجرای مصوبات مورد رصد و ارزیابی قرار گیرد، گفت: تامین مرغ، برنج و اقلام‌ مورد نیاز برای برگزاری برنامه های ویژه دهه ولایت و امامت و دهه اول محرم و همچنین برنامه های هیات های مذهبی در استان در دستور کار قرار گیرد.

استاندار سمنان تاکید کرد: نظارت بر بازار همچنان با رفتار ارشادی، ایجابی و اقناعی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

نوشته دستورالعمل‌های بهداشتی علیه کرونا در مناسبت‌ها همچنان رعایت شود اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: