به گزارش مرآت، محمد طاهری مدیرعامل شرکت آبفای استان شامگاه گذشته در بازدید میدانی از مخازن ذخیره آب شرب شهر سمنان «تأسیسات مرکز شماره ٢ شرکت آبفا استان» و همچنین مرکز پایش و راهبری خط انتقال آب مرکز شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ( خط انتقال آب چشمه روزیه به سمنان) که با حضور استاندار سمنان، فرماندار و برخی از معاونین شرکت انجام شد اظهار داشت: چشمه روزیه که بخشی از آب شهرستان سمنان از آن تأمین می‌شود دچار کاهش آبدهی است.

وی خاطرنشان کرد: چشمه روزیه سال گذشته در همین زمان حدود ۵۰۰ لیتر بر ثانیه برداشت آب داشتیم اما امسال دبی به ۳۵۰ لیتر بر ثانیه رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با اشاره به کاهش بارندگی نسبت به سال گذشته و همچنین نسبت به میانگین درازمدت گفت: تابستان امسال بسیار سخت است و مشارکت مردم برای گذر از این دوره سخت نیاز است.

طاهری گفت: میزان بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد و بیش از ۵۰ درصد نسبت به درازمدت کاهش داشته است.

وی به اقدامات شرکت آبفای استان سمنان برای آب شرب موردنیاز شهرستان سمنان از تلاش شرکت برای وارد مدار کردن و بهره‌برداری چاه‌های آب شرب با هدف جبران کسری آب خبر داد.

احمدرضا دوست محمدی مدیر امور آبفای شهرستان سمنان نیز در این بازید از کمبود منابع آبی در سمنان خبر داد و گفت: در حال حاضر شهر سمنان بیش از ۱۷۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب دارد.

وی با اشاره به افزایش دمای هوا و استفاده از وسایل سرمایشی تصریح کرد: وجود کولرهای آبی اثر این کمبود آب را دوچندان کرده است.

محمد بهرامی فرماندار سمنان نیز در این دیدار با اشاره به لزوم مشارکت مردم در استفاده بهینه از منابع آبی گفت: فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف آب شرب امری ضروری است.

با افزایش گرمای هوا و افزایش مصرف آب شرب و کاهش سطح مخازن، وضعیت مخازن آب شرب شهر سمنان از سوی مسئولان مورد بازدید قرار گرفت.

سمنان استانی در حاشیه کویر بوده و چندین سال است که خشک‌سالی‌های متناوب را تجربه کرده و در حال حاضر با کمبود منابع آبی مواجه است و از این رو نیاز تا امروز همه با مشارکت هم برای نجات جان آب تلاش کنیم و همه ما مراقب آب باشیم.

نوشته شهر سمنان ۱۷۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب دارد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: