به گزارش مرآت، فهیمه قبادی هنرمند استان سمنان با بیان اینکه در تولید این اثر به فضاسازی بومی توجه زیادی شد گفت: این انیمیشن در بین ۱۳ اثر برگزیده تلویزیون در جشنواره دوسالانه پویانمایی تهران که یکی از معتبرترین جشنواره‌ها در سطح جهانی است، قرار گرفت. قبادی بیان کرد: تاکنون قسمت‌های معدودی از این اثر ساخته شده
نوشته پویانمایی «دیویونه» از استان سمنان به جشنواره‌ای در انگلیس راه یافت اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، فهیمه قبادی هنرمند استان سمنان با بیان اینکه در تولید این اثر به فضاسازی بومی توجه زیادی شد گفت: این انیمیشن در بین ۱۳ اثر برگزیده تلویزیون در جشنواره دوسالانه پویانمایی تهران که یکی از معتبرترین جشنواره‌ها در سطح جهانی است، قرار گرفت.

قبادی بیان کرد: تاکنون قسمت‌های معدودی از این اثر ساخته شده و هنوز به شمارگان بالا نرسیده است اما این قابلیت را داشت که در همان قسمت‌های ابتدایی مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: با وجود اینکه این پویانمایی درون‌ مایه استانی دارد اما در رقابت با آثار بزرگ زیادی پذیرفته شد و این یک دستاورد مثبت برای هنر پویانمایی استان سمنان محسوب می‌شود و  برای من نیز کسب این افتخار چه در عرصه فردی و چه  استانی بسیار لذت بخش و غرورآفرین است.

قبادی گفت: «دیویونه» با محوریت آسیب‌های اجتماعی در جامعه امروز ساخته شد و  شخصیت‌های اصلی این سریال، «خانواده غول خان» از نوادگان رستم هستند که مشکلاتی برای آنها پیش می‌آید و آسیب‌های اجتماعی در ارتباط با خانواده به تصویر کشیده می‌شود.

این هنرمند استان سمنان بیان کرد: از آنجایی که موجودات این داستان متفاوت هستند می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد و علاوه بر آن سبک بصری نیز بر جذابیت اثر افزوده است.

وی افزود: به دلیل تعلق خاطر من به استان سمنان و همچنین به این دلیل که حامی این اثر حوزه هنری این استان بود، از «مهناز سلیمان‌نژاد» به عنوان طراح فضا درخواست کردم از عناصر فرهنگی و سنتی استان سمنان استفاده کند تا ایرانی بودن اثر پررنگ‌تر شود و همچنین  خصوصیات بومی کاملاً ملموس و محرز باشد.

قبادی با بیان اینکه «دیویونه» هنوز در ابتدای راه است و اثری به مراتب قوی‌تر خواهد شد گفت: امید است با حمایت هرچه بیشتر حوزه هنری، این اثر به شمارگان بالا و تولید انبوه برسد و هدف نهایی که جذب مخاطب هرچه بیشتر است، محقق شود.

وی افزود: پیش از این نیز پویانمایی «آی‌دی» را که محصول مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی است، کارگردانی کردم و آن را فاخرترین اثر خود می‌دانم که در سطح وسیع دیده شد و در چندین جشنواره داخلی و خارجی خوش درخشید، همین موضوع سبب شد که حوزه هنری استان سمنان کارگردانی «دیویونه» را به من پیشنهاد کند.

کارگردان «دیویونه» و «آی دی» ابراز داشت: در پویانمایی «آی دی»، دغدغه‌های ذهن من با ۲ درون مایه اصلی و فرعی به نمایش درآمد که درون مایه اصلی این داستان «سوءاستفاده» و درون مایه فرعی آن «آسیب به محیط زیست» و «مصرف گرایی» بود.

وی با بیان اینکه حمایت از چنین طرح‌هایی به ارتقای سطح فرهنگی جامعه و ارتقا سطح پویانمایی‌ها می‌انجامد افزود: پویانمایی هنری جذاب است و انتقال پیام در این قالب می‌تواند تاثیر عمیق‌تری بر ذهن مخاطب برجای بگذارد.

قبادی ابراز داشت: هنرمندان پویانمایی ایرانی در زمینه انیمیشن کوتاه مفهومی و جشنواره‌ای جایگاه خوبی در دنیا دارند اما به طور کلی ترقی بیشتر علاقمندان به این هنر،  ملزم به حمایت‌های بیشتر نهادهای مرتبط است.

وی افزود: در آینده نزدیک شاهد پویانمایی‌های ایرانی باکیفیت‌تر خواهیم بود، پویانمایی هنری است که به سبب جذابیت رسانه‌ای می‌تواند با هر مخاطبی ارتباط برقرار کند و نقش تأثیرگذاری را در اذهان باقی بگذارد.

قبادی، اهل شاهرود و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد پویانمایی از دانشگاه هنر تهران است و در همین رشته هنری به عنوان مدیر تولید، کارگردان فیلم‌نامه نویس و هنرمند مفهومی فعالیت دارد.

وی از نوجوانی وارد عرصه هنر شد و پیش از ورود به دانشگاه در چندین نمایشگاه گروهی نقاشی و عکاسی فعالیت کرد. بعد از ورود به دانشگاه، مدرک کارشناسی خود را در رشته چاپ و گرافیک دریافت کرد و به تصویرسازی در کنار چاپ و گرافیک ادامه داد و سپس در مقطع کارشناسی ارشد رشته انیمیشن با رتبه تک رقمی در دانشگاه هنر تهران پذیرفته و دانش‌آموخته شد.

نوشته پویانمایی «دیویونه» از استان سمنان به جشنواره‌ای در انگلیس راه یافت اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.