به گزارش مرآت، پرویز ملک زاده نماینده سازمان سنجش در برگزاری آزمونهای سراسری در استان سمنان گفت: ۶۱ درصد داوطلبان کنکور سراسری در استان سمنان خانم و ۳۹ درصد آقا هستند و روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه در چهار گروه آزمایشی به رقابت می پردازند. وی افزود:گروه آزمایشی علوم تجربی با چهار هزار و
نوشته استان سمنان امسال ۱۲ هزار داوطلب کنکور سراسری دارد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، پرویز ملک زاده نماینده سازمان سنجش در برگزاری آزمونهای سراسری در استان سمنان گفت: ۶۱ درصد داوطلبان کنکور سراسری در استان سمنان خانم و ۳۹ درصد آقا هستند و روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه در چهار گروه آزمایشی به رقابت می پردازند.

وی افزود:گروه آزمایشی علوم تجربی با چهار هزار و ۳۹۶ داوطلب و سهم ۳۵ درصدی بیشترین داوطلب استان سمنان در کنکور ۱۴۰۱ را دارد.

نماینده سازمان سنجش در برگزاری آزمونهای سراسری در استان سمنان ادامه داد: شمار داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی کنکور سراسری امسال در استان سمنان سه هزار و ۲۵۹ نفر، گروه علوم ریاضی و فنی یکهزار و ۵۹۴ نفر، گروه زبانهای خارجه یکهزار و ۵۸۴ نفر و گروه هنر یکهزار و ۶۷۹ نفر  است.

ملک زاده خاطرنشان کرد: کنکور سراسری در چهار حوزه دانشگاه سمنان با چهار هزار و ۵۰۰ داوطلب، دانشگاه صنعتی شاهرود با پنج هزار و ۱۴۷ داوطلب، دانشگاه دامغان با یکهزار و ۶۴۲ داوطلب و دانشگاه گرمسار با یکهزار و ۲۲۳ داوطلب برگزار می شود.

وی اظهارداشت: تعداد داوطلبان کنکور سال ۱۴۰۱ در استان سمنان افزایش هفت درصدی نسبت به سال قبل دارد.

وی  یادآورشد: ۲۷۰ نیروی اجرایی در حوزه دانشگاه سمنان فعال هستند و داوطلبان گروه آزمایشی هنر در صبح روز چهارشنبه هشتم تیر ، گروه های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح روز پنجشنبه نهم تیر، گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه دهم تیر و داوطلبان گروه آزمایشی زبانهای خارجی در صبح روز شنبه یازدهم تیر با یکدیگر رقابت می کنند.

نماینده سازمان سنجش در برگزاری آزمونهای سراسری در استان سمنان اضافه کرد: باجه رفع نقص کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون نیز در مرکز چاپ و انتشارات در پردیس شماره یک دانشگاه از امروز( هفتم تیر) صبح ها از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲ و بعدازظهرها از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۸:۰۰ فعال است .

انتهای پیام/

نوشته استان سمنان امسال ۱۲ هزار داوطلب کنکور سراسری دارد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.